Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

USA: Wideo online na fali wznoszącej

12,7 mld klipów wideo obejrzeli w internecie Amerykanie w listopadzie 2008, to o 1/3 więcej niż 12 miesięcy wcześniej - wynika z analiz comScore Video Metrix.

Z badań przeprowadzonych przez comScore Video Metrix wynika, że w listopadzie 2008 r. 146 mln amerykańskich internautów (tj. 77% wszystkich użytkowników sieci) zapoznało się z treściami wideo, co oznacza, że na każdą osobę "przypadło" w jednym miesiącu 87 filmów. W sumie obejrzeli oni w listopadzie 12,7 mld klipów wideo.

Prognozy mówią o kontynuacji tego wzrostowego trendu. Wg szacunków eMarketera internauci oglądający wideo w sieci w 2008 r. w liczbie 154 mln osób stanowili 80% wszystkich użytkowników internetu, a w 2012 r, stanowić będą 88% całej internetowej widowni (będzie ich wówczas 190 mln).

Takie prognozy z optymizmem pozwalają patrzeć na wartość reklamy wideo online w najbliższych latach. Wg eMarketera wydatki na promocję w tym medium w samych Stanach Zjednoczonych wzrosną z 587 mln USD w 2008 r. do 4,6 mld USD w roku 2013.

Źródło: http://www.emarketer.com