Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

UPC: udostępnimy łącza o przepustowości kilkudziesięciu Mbit/s

Firma UPC Polska oferująca usługę dostępu do internetu pod marką chello zapowiada, że wprowadzi do swojej oferty łącza umożliwiające transfer danych na poziomie kilkudziesięciu Mbit/s. Firma zamierza też rozpocząć współpracę z wydawcami treści telewizyjnych i internetowych.

W Holandii UPC testuje już łącza na poziomie kilkudziesięciu Mbit/s. Polski oddział korporacji nie zamierza pozostać w tyle. "UPC Polska będzie rozwijać usługę dostępu do internetu pod marką chello, zarówno jeżeli chodzi o zasięg terytorialny, jak i oferowaną szybkość" - zaznaczył Marek Sowa, wiceprezes UPC Polska - "Z pewnością nie poprzestaniemy na obecnie oferowanych w Polsce 3 Mbit/s."

Co więcej, konsekwencją udostępnienia szybszych łączy będzie ruch w stronę dostarczania użytkownikom w pakiecie z usługą dostępową multimedialnych treści. Wspominała o tym już TP S.A. Do podobnych działań przygotowują się największe portale. UPC również zamierza podążyć tym tropem. "Przy tak dużych prędkościach otwierają się zupełnie nowe możliwości, dlatego UPC będzie zainteresowane zarówno stroną dystrybucyjną rynku (kablowo-satelitarnego), jak i bliską współpracą z twórcami telewizyjnego i internetowego contentu" - zaznaczył Marek Sowa.