Twórcy FarmVille zapowiadają CityVille

Znana z gier na Facebooka, firma Zynga zapowiedziała swoją kolejną produkcję. Będzie to klon popularnego FarmVille, w którym zamiast farmy budujemy własne miasto. Szykuje się kolejny hit?

Twórcy FarmVille zapowiadają CityVille
CityVille wystartuje w ciągu kilku tygodni - do końca tego roku kalendarzowego. W tytule tym zadaniem gracza jest budowa własnego, wirtualnego miasta, w którym znajdą się sklepy, restauracje czy apartamentowce. Punkty otrzymujemy za przyciąganie nowych mieszkańców do komputerowej metropolii.

Wiadomo również, że wielbiciele elektronicznej rozrywki będą w CityVille mogli importować dobra z takich miast jak Rzym, Londyn czy Szanghaj i handlować nimi z innymi bawiącymi się. Istotne będzie także zaspokajanie potrzeb wirtualnych ludzi. Trzeba będzie im dostarczać między innymi żywność. Gracz wcieli się w przedstawicieli różnych zawodów, od lekarzy, przez strażaków, aż do policjantów i biznesmenów. Kolejne profesje zostaną udostępnione w trakcie zabawy.

Zdaniem przedstawicieli Zyngi, CityVille "będzie najbardziej interaktywną produkcją wydaną w historii firmy". Jedną z kilku zawartych w niej nowości jest trójwymiarowy silnik. Ma on sprawić, że gracz bez problemu odnajdzie się wśród wielu budowli w swoim mieście.

CityVille zostanie oczywiście udostępnione w serwisie społecznościowym Facebook oraz na stronie internetowej CityVille.com (logowanie poprzez Facebook Connect).