Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Twórca Wikileaks poszukiwany przez Interpol

Interpol wydał międzynarodowy nakaz aresztowania Juliana Assange'a - twórcy serwisu Wikileaks. Działacz, oskarżany o przestępstwa seksualne, znajduje się obecnie poza Szwecją.

Oficjalnie, Julian Assange trafił na listę poszukiwanych Interpolu jako oskarżony w dwóch sprawach o molestowanie i gwałt. Dziwi to o tyle, że wcześniej twórca Wikileaks został już oczyszczony z większej części zarzutów.

Obrońcy Assange'a twierdzą, że ich klient na bieżąco stawiał się na wezwania władz w Szwecji i otrzymał zgodę na wyjazd z kraju. Nakaz aresztowania twórcy Wikileaks został wydany dopiero po publikacji tajnych dokumentów Stanów Zjednoczonych.

Działacze związani z Wikileaks twierdzą, że ataki na twórcę serwisu mają podłoże polityczne. W niewinność Assange'a wierzy też m.in. rząd Ekwadoru. Jesteśmy gotowi udzielić mu zgody na zamieszkanie w naszym kraju bez żadnych problemów i żadnych warunków - oświadczył wiceminister spraw zagranicznych Kintto Lucas.

Julian Assange jest 39-letnim programistą, dziennikarzem i aktywistą pochodzącym z australijskiego Townsville. Magazyn Time napisał, że jest jednym z kandydatów do tytułu "Człowieka Roku 2010".

W tym roku, Wikileaks opublikuje jeszcze przeciek z dużego amerykańskiego banku. Dokumenty mogą wykazać malwersacje finansowe i oszustwa, jakich dopuszczali się biznesmeni i bankowcy.