Twitt.pl - polski Twitter od Redefine

Serwis Twitt.pl pozwala obserwować wpisy osób korzystających z Twitter.com, ale wyłącznie tych, które mówią po polsku. Jak zapowiadają przedstawiciele Redefine, dzięki nowemu serwisowi będzie także wiadomo, ilu jest w Polsce użytkowników twittera oraz którzy z nich są najpopularniejsi.

"Doczekaliśmy się polskiego twittera - uruchomiony właśnie serwis www.twitt.pl ułatwia korzystanie z największego na świecie serwisu do microbloggingu. To może być przełom w rozwoju tego kanału internetowej komunikacji w Polsce." - czytamy w informacjI prasowej od Redefine.

Twitt.pl - polski Twitter od Redefine
Twitt.pl powstał, aby dostarczyć wiedzę na temat polskich użytkowników twittera oraz aby pomóc internautom w oswajaniu się z tego typu rozwiązaniami, dla wielu mało intuicyjnymi. Serwis www.twitt.pl pozwoli obserwować wpisy polskich użytkowników twitter.com, a dzięki temu odpowiedzieć na pytanie, jaka tematyka jest przez nich najchętniej poruszana. Dzięki niemu będzie także wiadomo, ilu jest w Polsce użytkowników twittera oraz którzy z nich są najpopularniejsi i cieszą się największą reputacją. Już teraz www.twitt.pl śledzi wpisy kilkuset polskich użytkowników twittera, przez najbliższe dni trwać będzie dalsza weryfikacja użytkowników pod względem językowym.

Twitt.pl - polski Twitter od Redefine

- O zjawisku microblogingu mówi się w Polsce już dość dużo, także w odniesieniu do dyskusji i debat publicznych. Jest to coraz ważniejsze narzędzie w komunikacji marketingowej on-line. Jednak dotychczas nie było źródła wiedzy na temat tego, ile osób w Polsce korzysta z twitter.com i jakie tematy są dla jego użytkowników szczególnie ważne. Teraz, dzięki uruchomieniu twitt.pl to może się zmienić - mówi Rafał Janik, Pełnomocnik Zarządu ds. Serwisów Stowarzyszonych. - Mamy nadzieję, że twitt.pl pozwoli łatwiej wejść polskim internautom do tego najszybciej rozwijającego się streamu informacji, by mogli wziąć udział w niekończącej się międzynarodowej dyskusji na każdy temat - dodaje.

Twitt.pl stworzyła firma Redefine na zasadach non-profit.