Travelplanet z zyskiem

Internetowe biuro podróży Travelplanet.pl poinformowało o osiągnięciu zysku netto w ciągu trzech kwartałów br. Przez ten okres czasu firma osiągnęła obrót w wysokości 8 mln zł. Dynamika wzrostu wyniosła 300%.

W następnym roku Travelplanet.pl liczy na kilkakrotne zwiększenie obrotów. Wiceprezes biura zaznaczył, że spodziewa się kwoty ok. 25 mln zł. Internetowe biuro wciąż notuje wzrost. W ubiegłym roku obrót w okresie od stycznia do października wyniósł 2,25 mln zł, w tym już 8 mln zł.

„Dzięki przyjętej strategii działania oraz sprzyjającemu trendowi w zachowaniach konsumenckich utrzymamy w przyszłym roku obecną dynamikę wzrostu - zaznaczył Tomasz Moroz wiceprezes Travelplanet.pl.

W roku 2004 firma przewiduje zysk na poziomie 0,5 mln zł, przy jednoczesnym zwiększeniu inwestycji w technologie i działania marketingowe. Planowane jest również zwiększenie liczby klientów z obecnych ok. 5 tys. do 15 tys. w następnym roku.

Przypomnijmy, że w tym roku Travelplanet.pl kupił internetowy serwis sprzedaży biletów Aero.pl. Sfinalizowanie przejęcia odbyło się ze środków własnych.

Travelplanet.pl sprzedaje ofertę ok. 30 organizatorów wyjazdów zagranicznych. Działa na rynku od grudnia 2000 roku.