Traffic w Google Maps - informacje o korkach drogowych w Polsce

Doskonała wiadomość na lato od Google - w Google Maps uruchomiono informacje o ruchu drogowym w 13 krajach. Usługa działa jako nowa warstwa w mapach Google - działa także w mobilnej wersji tego serwisu.

Koncern Google pobił rekord, osiągając 9 miliardów USD przychodu, ale wciąż nie zwalnia tempa. Dowodem na to jest nowa warstwa Traffic dodana do Google Maps.

Traffic w Google Maps - informacje o korkach drogowych w Polsce

Google Maps Traffic

Traffic w Google Maps pokazuje ruch na wszystkich autostradach i drogach szybkiego ruchu oraz na większych drogach w dużych miastach. Warstwa jest regularnie aktualizowana (co jakieś 5-10 minut), więc informacje są “na czasie".

Traffic w Google Maps dla 13 krajów

Warstwa Traffic została udostępniona w 13 krajach. Są to: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Niemcy, Irlandia, Izrael, Luksemburg, Holandia, Słowacja, Hiszpania, Szwajcaria i oczywiście Polska.

Traffic zrobi karierę w Polsce?

Warstwa Traffic w Polsce może zrobić karierę - zwłaszcza w dużych zakorkowanych miastach takich jak Warszawa. Teraz w smartfonie możemy na bieżąco sprawdzać, gdzie są korki i omijać je (w miarę możliwości, w Warszawie to czasem niemożliwe). Dzięki ci Google.