Trader oddał aukcje Eurobazarowi

Serwis ogłoszeń internetowych Trader.pl w swojej strategii będzie stawiał na ogłoszenia i usługi finansowe. Umożliwia jednak swoim klientom udział w aukcjach przeprowadzanych na innym serwisie.

Na stronach Trader.pl pojawił się link do serwisu aukcyjnego Eurobazar.pl. Serwis, który dotychczas specjalizował się w publikowaniu internetowych ogłoszeń, postanowił oddać przeprowadzanie aukcji innemu, bardziej wyspecjalizowanemu, serwisowi. „Eurobazar wybraliśmy ponieważ prezentuje sporo ofert nowych rzeczy pochodzących bezpośrednio od producentów. Oferty pochodzące od indywidualnych klientów będziemy zamieszczać na naszych stronach” – wyjaśnia Iwona Połóg z Trader.pl, przyznając jednocześnie, że interes aukcyjny w jej spółce nie rozwijał się najlepiej.

Strategią Tradera będą nadal ogłoszenia. Dochody planuje czerpać od ogłoszeniodawców instytucjonalnych. Obecnie na stronach Trader.pl znajduje się ponad 129 tysięcy ogłoszeń, głównie z rynku nieruchomości i samochodowego. Za pośrednictwem serwisu można także składać wnioski o kredyt mieszkaniowy LG Habitat i w GE Banku Mieszkaniowym. Planuje się także uruchomienie usług pośrednictwa na rynku ubezpieczeń. Według Iwony Połóg, celem jest stworzenie serwisu przez który użytkownik będzie mógł nie tylko znaleźć interesującą ofertę, ale też za nią zapłacić lub zaciągnąć na ten cel kredyt oraz ubezpieczyć nabytek.