Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Tomasz Jażdżyński: z ziemi krakowskiej do Wirtualnej Polski

Tomasz Jażdżyński, były prezes Interii pracuje dla gdańskiego portalu WP.pl. Jak dowiedział się Internet Standard pełen angaż w charakterze dyrektora finansowego ma otrzymać po tym, jak wygaśnie jego umowa z Interią, czyli na początku lutego.

Tomasz Jażdżyński przez 5 lat związany był z Interią. Jego niedawne odwołanie ze stanowiska prezesa było zaskoczeniem dla rynku. Jak podkreślał prezes ComArchu, spółki będącej większościowym udziałowcem portalu, odwołanie Tomasza Jażdżyńskiego spowodowane było rozdźwiękiem między zarządem a akcjonariuszem w planach rozwoju spółki (więcej na ten temat tutaj ).

Po odejściu Tomasza Jażdżyńskiego z Interii spekulowano, że m.in. Onet jest

Tomasz Jażdżyński w WP.pl

Anna Meller: Otrzymał Pan zapewne mnóstwo innych ofert pracy. Dlaczego wybrał Pan akurat Wirtualną Polskę?

Tomasz Jażdżyński

Tomasz Jażdżyński: Rzeczywiście miałem kilka różnych ofert, zarówno z branży jak i spoza niej. Zastanawiałem się jakiś czas, ale ostatecznie zdecydowałem się na dołączenie do zespołu WP.pl. Powód jest bardzo prosty - Wirtualna Polska to olbrzymi potencjał, który można w krótkim czasie uruchomić i wykorzystać. Mam nadzieję, że się to uda i sytuacja w czołówce polskich portali przestanie być monotonna.

Jest Pan zadowolony ze zmiany?

W rzeczywistości pracę podejmę od lutego, ale oczywiście przed podjęciem ostatecznej decyzji przyjrzałem się sytuacji. Mogę powiedzieć, że sytuacja wewnątrz WP jest w wielu aspektach znacznie lepsza niż w obiegowej opinii. Dlatego myślę, że będę zadowolony.

Czy Interia już wie? Reagowała na wieść o Pana angażu w WP?

Do tej pory nie była to informacja jawna. Ja w każdym razie nie miałem żadnych sygnałów.

Tworzył Pan Interię, wprowadził portal na giełdę, szefował przez kilka lat - to zapewne musi być trudne teraz traktować go jako konkurenta...

Trudno ukryć, że przestawienie się z pierwszej na trzecią osobę liczby mnogiej, gdy mówię o swoim byłym miejscu pracy jest niełatwe. Ale intensywnie nad sobą pracuję.

Dzięki Panu Interia znalazła się na parkiecie. Przedstawiciele WP wspominali kilka miesięcy temu, że w planach spółki jest debiut giełdowy. Czy będzie Pan realizował ten projekt?

Na razie portal WP ma niejasny układ właścicielski i wydaje mi się, że takie spekulacje są trochę przedwczesne. Po wyjaśnieniu sytuacji, jeśli taka będzie wola właścicieli z pewnością należy rozważyć taką opcję. W mojej ocenie debiut giełdowy to bardzo atrakcyjna droga rozwoju, zarówno dla WP jak i dla potencjalnych inwestorów.

zainteresowany angażem byłego prezesa. Jak się jednak okazało przeszedł on nie do Onetu, ale do Wirtualnej Polski. Jego umowa z Interią wygasa dopiero pod koniec stycznia, tym samym pełen angaż w WP.pl otrzyma na początku lutego.

Tomasz Jażdżyński w wywiadzie dla Internet Standard podkreślał, że praca w Interii nie była lekka, zwłaszcza w momencie przygotowywania prospektu emisyjnego spółki, nie mniej jednak trudno było się rozstać z firmą.

Przypomnijmy, że Tomasz Jażdżyński początkowo prowadził serwis biznes w Interii. Po tym jak nastąpił konflikt w spółce, został wybrany na nowego prezesa zarządu. Po kilku miesiącach pracy nad prospektem emisyjnym udało mu się wprowadzić portal na giełdę tuż przed wielkich krachem branży internetowej. Jak powiedział w wywiadzie dla Internet Standard, "mało kto z ludzi pracujących w Interii, zdawał sobie sprawę, jak niewiele brakowało, żeby projekt się nie udał."

Jak zaznaczali przedstawiciele portalu Wirtualna Polska kilka miesięcy temu, w planach spółki jest wejście na giełdę (być może nawet w przyszłym roku). Niewykluczone więc, że Tomasz Jażdżyński będzie pracował nad drugim prospektem emisyjnym spółki internetowej.

Tomasz Jażdżyński urodził się w 1971 r., jest żonaty, ma córkę. Ukończył studia na kierunkach: Informatyka oraz Zarządzanie i Marketing w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W 1994 r. był jednym z założycieli spółki Abakus Systemy Komputerowe. W latach 1995-1998 pracował w Krakowskim Domu Maklerskim s.c., gdzie zajmował stanowiska: analityka rynku giełdowego, specjalisty ds. technologii informacyjnej i głównego informatyka. W 1999 r. rozpoczął pracę w Agencji Informacyjnej Penetrator Sp. z o.o., gdzie pełnił funkcje specjalisty ds. redakcyjnych i szefa serwisu internetowego. Jeszcze w tym samym roku przeniósł się do Interia.pl SA.