Tomasz Jażdżyński: z ziemi krakowskiej do Wirtualnej Polski

Tomasz Jażdżyński, były prezes Interii pracuje dla gdańskiego portalu WP.pl. Jak dowiedział się Internet Standard pełen angaż w charakterze dyrektora finansowego ma otrzymać po tym, jak wygaśnie jego umowa z Interią, czyli na początku lutego.

Tomasz Jażdżyński przez 5 lat związany był z Interią. Jego niedawne odwołanie ze stanowiska prezesa było zaskoczeniem dla rynku. Jak podkreślał prezes ComArchu, spółki będącej większościowym udziałowcem portalu, odwołanie Tomasza Jażdżyńskiego spowodowane było rozdźwiękiem między zarządem a akcjonariuszem w planach rozwoju spółki (więcej na ten temat tutaj ).

Po odejściu Tomasza Jażdżyńskiego z Interii spekulowano, że m.in. Onet jest

Tomasz Jażdżyński w WP.pl

Anna Meller: Otrzymał Pan zapewne mnóstwo innych ofert pracy. Dlaczego wybrał Pan akurat Wirtualną Polskę?

Tomasz Jażdżyński

Tomasz Jażdżyński: Rzeczywiście miałem kilka różnych ofert, zarówno z branży jak i spoza niej. Zastanawiałem się jakiś czas, ale ostatecznie zdecydowałem się na dołączenie do zespołu WP.pl. Powód jest bardzo prosty - Wirtualna Polska to olbrzymi potencjał, który można w krótkim czasie uruchomić i wykorzystać. Mam nadzieję, że się to uda i sytuacja w czołówce polskich portali przestanie być monotonna.

Jest Pan zadowolony ze zmiany?

W rzeczywistości pracę podejmę od lutego, ale oczywiście przed podjęciem ostatecznej decyzji przyjrzałem się sytuacji. Mogę powiedzieć, że sytuacja wewnątrz WP jest w wielu aspektach znacznie lepsza niż w obiegowej opinii. Dlatego myślę, że będę zadowolony.

Czy Interia już wie? Reagowała na wieść o Pana angażu w WP?

Do tej pory nie była to informacja jawna. Ja w każdym razie nie miałem żadnych sygnałów.

Tworzył Pan Interię, wprowadził portal na giełdę, szefował przez kilka lat - to zapewne musi być trudne teraz traktować go jako konkurenta...

Trudno ukryć, że przestawienie się z pierwszej na trzecią osobę liczby mnogiej, gdy mówię o swoim byłym miejscu pracy jest niełatwe. Ale intensywnie nad sobą pracuję.

Dzięki Panu Interia znalazła się na parkiecie. Przedstawiciele WP wspominali kilka miesięcy temu, że w planach spółki jest debiut giełdowy. Czy będzie Pan realizował ten projekt?

Na razie portal WP ma niejasny układ właścicielski i wydaje mi się, że takie spekulacje są trochę przedwczesne. Po wyjaśnieniu sytuacji, jeśli taka będzie wola właścicieli z pewnością należy rozważyć taką opcję. W mojej ocenie debiut giełdowy to bardzo atrakcyjna droga rozwoju, zarówno dla WP jak i dla potencjalnych inwestorów.

zainteresowany angażem byłego prezesa. Jak się jednak okazało przeszedł on nie do Onetu, ale do Wirtualnej Polski. Jego umowa z Interią wygasa dopiero pod koniec stycznia, tym samym pełen angaż w WP.pl otrzyma na początku lutego.

Tomasz Jażdżyński w wywiadzie dla Internet Standard podkreślał, że praca w Interii nie była lekka, zwłaszcza w momencie przygotowywania prospektu emisyjnego spółki, nie mniej jednak trudno było się rozstać z firmą.

Przypomnijmy, że Tomasz Jażdżyński początkowo prowadził serwis biznes w Interii. Po tym jak nastąpił konflikt w spółce, został wybrany na nowego prezesa zarządu. Po kilku miesiącach pracy nad prospektem emisyjnym udało mu się wprowadzić portal na giełdę tuż przed wielkich krachem branży internetowej. Jak powiedział w wywiadzie dla Internet Standard, "mało kto z ludzi pracujących w Interii, zdawał sobie sprawę, jak niewiele brakowało, żeby projekt się nie udał."

Jak zaznaczali przedstawiciele portalu Wirtualna Polska kilka miesięcy temu, w planach spółki jest wejście na giełdę (być może nawet w przyszłym roku). Niewykluczone więc, że Tomasz Jażdżyński będzie pracował nad drugim prospektem emisyjnym spółki internetowej.

Tomasz Jażdżyński urodził się w 1971 r., jest żonaty, ma córkę. Ukończył studia na kierunkach: Informatyka oraz Zarządzanie i Marketing w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W 1994 r. był jednym z założycieli spółki Abakus Systemy Komputerowe. W latach 1995-1998 pracował w Krakowskim Domu Maklerskim s.c., gdzie zajmował stanowiska: analityka rynku giełdowego, specjalisty ds. technologii informacyjnej i głównego informatyka. W 1999 r. rozpoczął pracę w Agencji Informacyjnej Penetrator Sp. z o.o., gdzie pełnił funkcje specjalisty ds. redakcyjnych i szefa serwisu internetowego. Jeszcze w tym samym roku przeniósł się do Interia.pl SA.