Tlenofon tańszy niż tanie 0708

29 września 2005 roku Tlenofon uruchomił usługę "Dostęp wdzwaniany". Umożliwia ona realizowanie tanich połączeń telefonicznych z pominięciem numerów 0708. Jest to sposób na korzystanie z Tlenofonu bez konieczności włączania komputera czy kupowania aparatu VoIP. Sprytny sposób na sprytną Telekomunikację.

Wystarczy połączyć się z jednym z tlenofonowych numerów dostępowych i wybrać numer z którym użytkownik chce się połączyć. Za takie połączenie zostanie naliczona opłata, zgodna z cennikiem Tlenofonu, tj. 9 gr za minutę dla większości kierunków.

Uruchomienie usługi jest niezwykle proste. Wystarczy w Panelu użytkownika zdefiniować jeden lub kilka numerów telefonów z których użytkownik będzie łączył się z Tlenofonem. - Z myślą o osobach, które nie chcą przepłacać za rozmowy przygotowaliśmy usługę Dostęp wdzwaniany. Dzwoniąc z dowolnego telefonu pod jeden z kilkunastu specjalnie przygotowanych numerów, każdy w innej strefie numeracyjnej, łączymy się z Tlenofonem. Po połączeniu, podobnie jak w 0708, wybieramy numer docelowy. Dzięki temu możemy korzystać z najniższych stawek za rozmowy bez konieczności włączania komputera czy nabywania aparatu VoIP - wyjaśnia Jacek Świderski członek zarządu o2.pl Sp. z o.o.

Dla porównania, za trzyminutową rozmowę z USA abonent planu standardowego TP SA zapłaci 4,38zł, podczas gdy adekwatnej rozmowy osoby korzystającej z usługi "Dostęp wydzwaniany" wyniesie tylko 27 groszy.

Stworzenie tego typu usługi jest tym bardziej istotne, że od 1 października br. Telekomunikacja Polska SA o 100% podwyższa cenę za minutę połączenia z numerami 0708, które dotychczas były wykorzystywane przez alternatywnych operatorów do oferowania tanich połączeń zagranicznych. W wyniku decyzji TP SA cena za minutę rozmowy wzrośnie z 35 do 70 groszy.