Tiscali się rozprzestrzenia

Za 100 mln EUR włoskie Tiscali przejmie brytyjską firmę ISP LineOne. Jest to czwartay zakup Tiscali w ciągu ostatnich czterech miesięcy.

Tiscali - europejska firma ISP nr 2 - nabędzie irmę ISP LineOne od British Telecommunications i United Business Media za 100 mln EUR w gotówce i akcjach włoskiego koncernu. Zyska w ten sposób dostęp do 430 tys. abonentów LineOne, dzięki czemu ilość brytyjskich subskrybentów koncernu wzrośnie do 730 tys. Tiscali stanie się czwartą brytyjską firmą ISP. Strategia Tiscali zakłada jednak wejście do czołowej trójki w każdym z krajów Europy, w związku z czym koncern przewiduje kolejne przejęcia w Wiekiej Brytanii. Koniunktura sprzyja nabywcom firm telekomunikacyjnych, ponieważ ich wartość bardzo zmalała w ostatnim czasie. LineOne było wyceniane w zeszłym roku na 400 mln EUR, kiedy właściciele zdecydowali o sprzedaży firmy.

Dzień przed zawarciem porozumieniem z BT i UBM Tiscali sfinalizowało przejęcie niemieckiego surfEU za 69 mln EUR. Wraz z wcześniejszym jeszcze nabyciem innej niemieckiej firmy ISP - Planet Interkom - czyni to z Tiscali trzeciego niemieckiego operatora Internetu po T-Online i AOL Deutschland.