ThinkFree - kolejne aplikacje biurowe kupione przez Google?

Przedstawiciele koreańskiej firmy Haansoft twierdzą, że Google chce kupić ich sztandarowy produkt. Chodzi tu o obsługiwany za pomocą przeglądarki internetowej pakiet biurowy ThinkFree przez wielu nazywany klonem MS Office.

Według Jong-jin Baeka, prezesa Haansoftu, przedstawiciele Google spotkali się z nim w tym miesiącu już dwa razy. Byli zainteresowani kupnem pakietu biurowego ThinkFree. Jest to zestaw aplikacji opartych na technologii Java, który użytkownik może wykorzystywać jako normalny, instalowany na komputerze pakiet lub za pomocą przeglądarki internetowej. Menu i interfejs ThinkFree wygląda bardzo podobnie do pakietu biurowego Microsoftu i z tego powodu aplikacje Haansoftu nazywane są często klonem MS Office.

Przypomnijmy, że Google w marcu 2006 roku weszło już w posiadanie webowych aplikacji biurowych (kupując edytor Writely). Obecnie, internetowy gigant oferuje edytor tekstu, prosty arkusz kalkulacyjny czy aplikację do przygotowywania prezentacji. Już w maju tego roku Haansoft w dokumentach dla inwestorów podkreślał, że dla Google ThinkFree byłby znacznie lepszym zakupem, zwłaszcza, że według Baeka pakietem interesują się także inne duże firmy takie jak Yahoo! czy AOL.

Przedstawiciele Google nie komentują na razie doniesień Haansoftu.