The Daily dla iPada już 19 stycznia?

Możliwe, że Prezes Apple Steve Jobs i właściciel News Corp. Rupert Murdoch wspólnie przedstawią nowe wydawnictwo - The Daily. Będzie to pierwszy dziennik, który ukaże się tylko na iPadzie. Jego premiera ma się odbyć na początku drugiej połowy stycznia.

Wiadomość ta ukazała się w The Cutline, które o wspólnej prezentacji The Daily, w wykonaniu prezesów obu firm, dowiedziało się ze źródła zaznajomionego z osobami przygotowującymi to wydarzenie. Prezentacja dziennika przeznaczonego wyłącznie na iPada ma się odbyć 19 stycznia w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w San Francisco.

Jest to informacja niepotwierdzona, lecz dość prawdopodobna. Pierwsze wzmianki o dacie 19 stycznia pojawiły się w Forbes. O wspólnej prezentacji dwóch medialnych potentatów poinformowało natomiast WWD.com. Wciąż jednak informacje te nie są potwierdzone przez Apple i News Corp..

The Daily ma być dziennikiem wydawanym jedynie na iPada. Nie będzie posiadał drukowanego ani sieciowego odpowiednika. Opłata za każde jego wydanie wyniesie 99 centów. Zarówno Apple, jak i News Corp. traktują nowe wydawnictwo bardzo poważnie. Podobno do pracy nad The Daily zatrudniono 100 dziennikarz.

Nowa publikacja przeznaczona tylko dla tabletu Apple może nieźle namieszać we współczesnych mediach. Z drugiej strony, jej porażka też nie będzie wielkim zaskoczenie, gdyż taki sposób wydawania prasy codziennej może się po prostu nie przyjąć.

14 stycznia okazało się, że News Corp. postanowiło przesunąć planowaną premierę The Daily na późniejszy termin. Firma daje sobie więcej czasu na sprawdzenie czy wszystko będzie działało jak należy. Premiera dziennika dla iPada odbędzie się prawdopodobnie za kilka tygodni.

Aktualizacja: 17 stycznia 2011 14:03

Informacja o przesunięciu daty premiery wydawnictwa The Daily.