Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Testowanie webowego Messengera

Microsoft udostępnił testową wersję serwisu, za pośrednictwem którego można korzystać z komunikatora MSN Messenger nie instalując tej aplikacji. Finalna wersja usługi ma zostać zaprezentowana pod koniec roku.

Microsoft już drugi raz pokazał nowy serwis - z tym, że pierwsza prezentacja (w ubiegłym tygodniu) była przypadkowa. Nowa usługa, dostępna pod adresemhttp://Webmessenger.msn.com na razie przeznaczona jest przede wszystkim dla użytkowników z USA, Francji, Niemiec i Japonii.

Przedstawiciele koncernu mówią, że komunikator dostępny za pośrednictwem strony internetowej może być bardzo przydatny dla tych użytkowników, którzy z jakiegoś powodu nie mogą zainstalować Messengera (czyli np. dla osób korzystających z komputera w szkole, bibliotece czy w pracy).

Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że komunikator dostępny na stronie WWW to nic nowego - podobną usługę mają w swojej ofercie m.in. America Online (AIM Express) czy ICQ (ICQ2GO).

Do korzystania z webowej wersji MSN Messenger niezbędna jest przeglądarka Internet Explorer (wersja 5.0 lub późniejsze), Netscape (od 7.0) lub Mozilla (od 1.6) z włączoną obsługą pop-up'ów (komunikator otwiera się w nowym okienku). Do udziału w testach konieczne jest również posiadanie konta w systemie Microsoft Passport

Więcej informacji:

http://webmessenger.msn.com