Teraz Neostrada!

Usługa Neostrada TP, oferowana przez Telekomunikację Polską, została nagrodzona w XIV edycji konkursu Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska" w kategorii usług teleinformatycznych.

"Kierowana przeze mnie firma wciąż udoskonala swoje usługi, wprowadza nowoczesne rozwiązania, chcąc być wiodącym dostawcą Internetu w Polsce. Przyznanie nagrody "Teraz Polska" pozwala mi wierzyć, że TP S.A. przyczynia się do rozwoju społeczeństwa informacyjnego oraz do zwiększania konkurencyjności naszej gospodarki w Zjednoczonej Europie." - powiedział Marek Józefiak, Prezes TP, odbierając nagrodę.

Oprócz Neostrady, w kategorii usług teleinformatycznych w tym roku nominowane było Przedsiębiorstwo Usługowe "ŁĄCZPOL" Sp. z o.o. za outsorcing w sektorze telekomunikacyjnym.

Warto przypomnieć, że nagrodzona właśnie usługa TP SA była wielokrotnie negatywnym bohaterem naszych artykułów - dość wspomnieć cykl tekstów zainicjowany przez artykuł "Neozdrada" (http://www.pcworld.pl/news/61725.html ). Trzeba jednak przyznać, że Telekomunikacja Polska zrobiła wiele, by rozwiązać zgłaszane przez użytkowników problemy - my możemy to ocenić choćby po znikomej liczbie docierających do nas e-maili z prośbą o interwencje w sprawie Neostrady (swego czasu otrzymywaliśmy po kilka takich listów dziennie).

Warto również wspomnieć, że kilka tygodni temu Telekomunikacja wykonała ukłon w stronę użytkowników, nieodpłatnie "przyspieszając" Neostradę (wersję 512 kbps do 640 kbps, zaś 128 kbps do 320 kbps). "Firmy takie jak TP SA - narodowi operatorzy telekomunikacyjni - z reguły nie są liderami cenowymi, lecz starają się walczyć z konkurentami poprzez stałe podnoszenie jakości usług oraz duży zasięg usługi. Decyzja o 'przyspieszeniu' Neostrady to przejaw takiej właśnie polityki" - powiedziała nam wtedy Barbara Górska, rzeczniczka TP SA.