Telefoniczna etykieta

Internet Safety Group zamierza zająć się kwestią "zasad korzystania z telefonów komórkowych" - zdaniem przedstawicieli organizacji, stanowczo zbyt wielu użytkowników telefonów nie wie, jak się zachować z komórką w ręku. Głównym utrapieniem są użytkownicy telefonów z aparatami fotograficznymi, robiący zdjęcia wszędzie i wszystkim.

Organizacja zwróciła się o pomoc do nowozelandzkiego Telecom i Vodafone o to, by obie firmy publikowały w swoich materiałach promocyjnych informacje dotyczące "komórkowej etykiety."

"Chcemy, by użytkownicy mieli świadomość tego, że robiąc komuś zdjęcie za pomocą dostępnego w telefonie, powinni wcześniej zapytać się tej osoby o pozwolenie" – skomentowała Liz Butterfield, szefowa ISG – "Podobnie jest w przypadku umieszczania gotowych już fotografii w Internecie. Bez pozwolenia osoby na zdjęciu, żadna fotografia nie powinna zostać przesłana przez Internet."

"Dołączanie informacji związanych z etykietą użytkowania telefonu komórkowego do reklamówek i innych materiałów promocyjnych może mieć bardzo dobry wpływ na tworzenie się kultury korzystania z nowych technologii" – dodała Liz Butterfield.

Program edukacyjny ISG rozpoczął się już rok temu.