Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Telefon firmowany przez Facebooka?

Możliwe, że już w niedalekiej przyszłości światło dzienne ujrzy telefon sprzedawany pod marką Facebook. Portal podobno rozmawiał już w tej sprawie z producentami elektroniki.

Pierwszy o sprawie poinformował TechCrunch. Według informacji zdobytych przez ten serwis Facebook już teraz rozmawia z producentami elektroniki o stworzeniu telefonu sygnowanego swoim logiem.

TechCrunch donosi, że urządzenie ma cechować się możliwie głęboką integracją z samym serwisem społecznościowym. Połączona z nim miałaby być między innymi lista kontaktów i inne standardowe funkcje każdego telefonu. Takie możliwości daje np. system operacyjny Android.

Sam Facebook dementuje te informacje. Przedstawiciele portalu społecznościowego twierdzą, że takie plany w ogóle nie istnieją, a firma skupia się jedynie na tworzeniu aplikacji na mobilne systemy operacyjne. Innego zdania jest Cnet, który dotarł do informacji potwierdzających wiadomość o przygotowaniach do tworzeniu telefonu. Dziennikarze tego serwisu twierdzą, że pochodzą one z pewnego źródła i dotyczą rozmów prowadzonych przez Facebooka z producentami elektroniki. Negocjacje miały być prowadzone tego lata i były związane ze wstępnym rozeznaniem się na rynku smartfonów.

Idea pomysłu jest prosta i wykorzystywana przez firmy już teraz. Jeśli informacje się potwierdzą Facebook najprawdopodobniej podpisze umowę z wybranym producentem telefonów na stworzenie modelu sprzedawanego wyłącznie pod marką niebieskiego portalu społecznościowego. Facebook mógłby wtedy dokładnie dostosować urządzenie do swoich potrzeb. Za stworzenie samego telefonu byłby odpowiedzialny jeden z producentów elektroniki np. Samsung lub HTC. Ten ostatni współpracował już w ten sposób m.in. nad smartfonem Nexus One dla Google.