Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Tele2 czwarte po UMTS?

Jak donosi PAP, szwedzka spółka telekomunikacyjna rozważa możliwość ubiegania się o koncesję na świadczenie usług UMTS w Polsce.

O pojawieniu się czwartego operatora komórkowego w Polsce mówi się od kilku miesięcy. Jak poinformował zarząd Tele2 warunkiem wejścia firmy na rynek usług komórkowych trzeciej generacji jest przede wszystkim cena koncesji. Polkomtel, PTC i Centertel płaciły za rozszerzenie swoich licencji na usługi UMTS po 650 mln euro. Tele2 chodzi zapewne o dostosowanie ceny licencji do obecnych realiów rynkowych. URTiP dysponuje pulą wolnych częstotliwości radiowych. Urząd jeszcze w tym roku chce podzielić dostępne pasmo pomiędzy obecnych operatorów lub tez przyznać je nowemu graczowi na rynku.

Szwedzka firma Tele2, powstała w 1993 r. Obecnie grupa działa w 23 krajach i ma ok. 24 mln klientów. W Polsce obecna jest od 5 lat.