Techmex nie rezygnuje z giełdy

Techmex jeszcze w listopadzie przeprowadzi publiczną ofertę akcji i do końca roku zadebiutuje na warszawskiej giełdzie. Ostateczne decyzje w sprawie subskrypcji mają być podjęte w tym tygodniu.

Bielski Techmex miał przeprowadzić swoją pierwszą publiczną ofertę akcji w październiku. Z planów tych zrezygnował z powodu niekorzystnej sytuacji na giełdzie. Pod koniec października Paweł Tamborski, dyrektor generalny CA IB Securities, powiedział nam, że nie widzi szans na szybki debiut m.in. Techmexu. Teraz natomiast poinformował, że firma jest zdecydowana, aby wejść na parkiet do końca roku.

Spółka zaoferuje ok. 1,7 mln akcji serii B oraz 2,5 mln akcji serii D. Odłożenie emisji spowodowało korektę wcześniejszych prognoz finansowych, które przyjmowały przeprowadzenie oferty w październiku. Zysk netto spółki ma wynieść 13 mln zł (nie 15,5 mln zł jak planowano), przychody 660 mln zł (zamiast 722,8 mln zł).

Środki z emisji, której wartość szacuje się na 150-200 mln zł, mają być przeznaczone m.in. na inwestycje kapitałowe, budowę centrum logistycznego oraz uruchomienia portalu tematycznego. Emisję przeprowadzi CA IB Securities.

Techmex zajmuje się dystrybucją sprzętu komputerowego i oprogramowania oraz świadczeniem usług informatycznych.