Tapulous: sukces z iPhonem

Tapulous to nieduży startup specjalizujący się w oprogramowaniu przeznaczonym dla iPhone'a. Wartość miesięcznej sprzedaży tworzonych w niej aplikacji to obecnie milion dolarów.

W "Tap Tap Revenge", najbardziej znaną serię gier autorstwa programistów z Tapulousa gra już ponad 20 mln użytkowników telefonów Apple'a, poinformował Reuters. Sprzedaż programów Tapoulusa, w którym pracuje zaledwie 20 pracowników, osiągnęła wartość miliona dolarów miesięcznie. Firma zarabia nie tylko na reklamach umieszczanych w swoich aplikacjach, ale także na sprzedawaniu piosenek za pośrednictwem gier.

Dyrektor Tapolousa spodziewa się w najbliższych dwóch latach znaczącego rozwoju rynku programów przeznaczonych na urządzenia mobilne. Podobny wzrost można było obserwować w przypadku gier określanych jako społecznościowe, dostarczane przez takie firmy jak Playfish czy Zynga.

W rękach użytkowników na całym świecie znajduje się już około 50 mln urządzeń przenośnych Apple'a - iPhone'ów i iPodów touch. Według danych firmy comScore, gry są zainstalowane na co trzecim iPhonie.

Serię programów autorstwa Tapulousa można kupić w Apple App Store. Choć sklep powstał w lipcu 2008 r., już pod koniec września 2009 r. pobrano z niego ponad 2 mld aplikacji. W listopadzie tego roku w jego zasobach znalazło się już ponad 100 tys. programów.

źródło: Reuters