Tablet Kno z 14,1-calowym ekranem już w sprzedaży

Kno Inc. zakończyło pracę nad swoim tabletem z zadziwiająco dużym, 14,1-calowym ekranem. Jakby tego było mało Kno można łączyć ze sobą uzyskując dwukrotnie większą powierzchnię do wyświetlania danych.

Tablet Kno z jednym bądź dwoma 14,1-calowymi ekranami to jeden z rekordzistów w swojej klasie. Urządzenie zostało stworzone głównie z myślą o zastosowaniach edukacyjnych. Ma to być świetne narzędzie dla uczniów i studentów, które zastąpi noszone codziennie ciężkie książki.

Z tego też powodu tablet można nabyć zarówno w wersji pojedynczej, jak i podwójnej. Dwa 14,1-calowe ekrany umożliwią pracę zupełnie jak ze zwykłym podręcznikiem.

Tablet Kno posiada czytnik książek, umożliwia wgrywanie materiałów ćwiczeniowych oraz posiada aplikacje do notowania i łączenia się z Internetem. Oczywiście urządzenie potrafi wyświetlać multimedia.

Twórcy tabletu chcą nim zainteresować placówki edukacyjne oraz samych uczniów i studentów. Na razie urządzenie ma być dostępne na zamówienie na rynku amerykańskim i kosztować odpowiednio 599 i 899 dolarów w zależności od wersji. Twórcy tabletu Kno twierdzą, że pieniądze te szybko się zwrócą bowiem materiały edukacyjne w formie elektronicznej są zazwyczaj znacznie tańsze.