Tablet Apple'a - zobaczymy go już za kilka dni?

Na 27. stycznia Apple zapowiedział konferencję prasową, na której ma przedstawić "swoje najnowsze produkty". Choć nie podano więcej szczegółów, krążące od końca ubiegłego roku plotki pozwalają przypuszczać, że firma z Cupertino przedstawi na niej swój tablet.

W ubiegłym miesiącu branżowi analitycy prognozowali, że Apple przestawi swój tablet, wyposażony w około 10-calowy dotykowy wyświetlacz najwcześniej w marcu tego roku. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia o styczniowym terminie ujawnienia pierwszego urządzania Apple’a o rozmiarach tabletu wspomniał Gene Munster, analityk z firmy Piper Jaffray.

Jego zdaniem, urządzenie na które czeka branża będzie podobne do iPoda toucha, jednak większe z około 10-calowym ekranem dotykowym. Wyróżniającym go elementem ma być oprogramowanie - nowa wersja iPhone OS-a, umożliwiająca uruchamianie nowej kategorii większych aplikacji, jak też oprogramowania dostępnego w sklepie App Store.

Na temat tabletu Apple’a wypowiedział się też Lee Kai-fu, były dyrektor Google’a. Powołując się na "dobrze poinformowanego przyjaciela" twierdził, że w pierwszym roku od premiery Apple planuje wyprodukowanie aż 10 mln sztuk swojego tabletu, który ma być ponad dwukrotnie lżejszy od MacBooka Air.

Według szacunków cena urządzenia powinna wynieść poniżej tysiąca dolarów. Warto wspomnieć, że Apple oficjlanie nigdy nie potwierdził istnienia tabletu.

Konferencja prasowa odbędzie się w Yerba Buena Center for the Arts w San Francisco.