Szybsza integracja

HP poinformowało, że proces łączenia z Compaq Computer postępuje z rocznym wyprzedzeniem harmonogramu. Według zarządu firmy dzięki fuzji w skali roku koncern zaoszczędził już 2,4 mld USD.

Jak informuje HP, wykonano już 80% planu w zakresie redukcji kosztów działalności firmy. Zakładany roczny poziom oszczędności na poziomie 3 mld USD koncern ma szanse osiągnąć do końca 2003 roku obrachunkowego, czyli rok wcześniej niż planowano. W okresie transformacji, zgodnie z przewidywaniami analityków, HP straciło udziały m.in. w rynku stacji roboczych i serwerów. Zarząd firmy utrzymuje, że najważniejszy jest obecnie nie udział w rynku, lecz wynik finansowy. W IV kwartale HP zarobił 390 mln USD przy 18 mld USD przychodu.

W związku z odejściem prezesa Michaela Capellasa, w HP dokonano zmian na niektórych stanowiskach kierowniczych. Webb McKinney obejmie stanowisko wiceprezesa ds. integracji. Jeff Clarke, jeden z członków zespołu integracyjnego, będzie sprawował funkcję wiceprezesa ds. łańcucha dostaw i obsługi klienta.