Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Szwecja - więcej komórek niż ludzi

Liczba używanych w Szwecji telefonów komórkowych przekroczyła 9,07 mln - donosi serwis The Inquirer. W informacji tej nie byłoby nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że Szwecja ma ok. 8,98 mln mieszkańców - to zaś oznacza, że z komórek korzysta tam... 100,1% obywateli.

Informacji tych dostarcza najnowsze wydanie newslettera Telekommarknaden - zawarte w nim dane pochodzą z końca marca 2004 r. Co ciekawe, nasycenie rynku na poziomie 100,1% nie jest jedyną sensacją - opracowanie zawiera również prognozę, że do końca roku liczba telefonów komórkowych w Szwecji przekroczy 9,6 mln.

Zdaniem ekspertów, przyczyną takiej sytuacji jest fakt, iż w Szwecji bardzo popularne jest posiadanie dwóch telefonów komórkowych, z których jeden przeznaczony jest do pracy, zaś drugi do zastosowań "domowych".