Supernova Fund zainwestował w eSKY.pl

Fundusz private equity Supernova Fund (który posiada udziały m.in. w Oponeo.pl) nabył 10 proc. udziałów w eSKY.pl - polskim serwisie turystycznym.

Strategia Supernova Fund zakłada inwestowanie w mniejszościowe udziały spółek, przede wszystkim z sektora technologicznego i e-commerce.

W wyniku tej transakcji założyciel i wiceprezes zarządu eSKY.pl - Łukasz Kręski wszedł do zarządu Supernova Fund.

Zdecydowaliśmy się, jako fundusz na tę inwestycję, ponieważ uważamy, że eSKY.pl jest jedyną firmą na rynku turystyki online w Polsce, która precyzyjnie realizuje wizję zdobycia silnej pozycji na rynkach zagranicznych, pokazała to Rumunia i Bułgaria. Ponadto naszym celem jest wsparcie planów akwizycji w kraju, a w perspektywie kilku lat doprowadzenie do wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych - powiedział Wojciech Grzybowski, prezes zarządu Supernova Fund.

To druga (po Oponeo.pl) spółka z sektora technologicznego w portfelu Supernova Fund, w którym znajdują się również akcje Emalii Olkusz, Stone Masters oraz Scanmed.

Wierzymy, że współpraca z tak doświadczonymi partnerami pozwoli nam na osiągnięcie jeszcze lepszych wyników - od 2006 przychody naszej firmy rosły w tempie ponad 80 proc. rocznie - a także w perspektywie najbliższych dwóch lat zadebiutujemy z sukcesem na GPW - powiedział Łukasz Habaj, wiceprezes zarządu eSKY.pl.