Super Media Centrum

Warszawska firma zbuduje na obrzeżach stolicy nowe centrum webhostingowe.

Sporządzony został kosztorys inwestycji i podpisano umowy z wykonawcami. Tomasz Fiuk z Super Media powiedział , że inwestycja powinna zakończyć się do końca bieżącego roku. Obiekt zaplanowano z dużą nadmiarowością w stosunku do bieżących potrzeb firmy, co zdaniem Tomasza Fiuk, jest konieczne wobec spodziewanego tempa rozwoju rynku zaawansowanych usług hostingowych.

Nowy, warszawski obiekt Super Media będzie najważniejszym punktem sieci szkieletowej firmy, połączonym z centrum usług hostingowych. Oficjalny komunikat firmy stwierdza, że "dotychczasowa lokalizacja w centrum miasta wyczerpała swoje możliwości, co do planów obsługi dynamicznie rosnącej liczby klientów". Tomasz Fiuk powiedział, że oczywiście nowe centrum będzie wielokrotnie większe od istniejącego, ale nie zechciał zdradzić, jaka przewidziano powierzchnię pod kolokację serwerów i hosting serwisów.

Nowe centrum jest nastawione na obsługę dużych korporacyjnych klientów i świadczenie zaawansowanych usług. W projekcie tym Super Media współpracuje ze swoimi partnerami Cisco, Telia, Intel i Hewlett Packard.

Inwestycja jest dla Super Media jedną z priorytetowych po największych przedsięwzięciach, takich jak ogólnopolska sieć szkieletowa, czy miejska sieć światłowodowa.