Stwórz slajdzik z Grupą Pino

W portfolio Grupy Pino (Internet Group) pojawił się nowy serwis Slajdzik.pl. Serwis umożliwiający tworzenie ze zdjęć multimedialnych prezentacji z podkładem muzycznym.

Slajdzik.pl umożliwia internautom tworzenie i dzielenie się multimedialnymi pokazami slajdów. W kilka minut internauta jest w stanie stworzyć pokaz zdjęć z muzyką z wakacji, koncertu lub innego wydarzenia. Istnieje również możliwość wyboru jednego z kilku dostępnych efektów przejścia pomiędzy zdjęciami. Gotowy slajdzik można pobrać i osadzić na swojej stronie lub blogu.

Serwis wzorowany jest na amerykańskim Slide.com. Oto przykład pokazu multimedialnego zrobionego na Slajdzik.pl:

Pewnym niedociągnięciem wydało mi się to, że nie dodano możliwości skalowania obrazka przy umieszczaniu prezentacji na stronie. Instynktownie poszukiwałem też paska do przewijania prezentacji (którego nie ma) i nie zadziałała opcja pełnego ekranu.

Slajdzik.pl to kolejny serwis w portfolio Grupy Pino (Internet Group) oparty na treściach dostarczonych przez samych internautów. Stworzenie Slajdzika ma być elementem szerszej strategii Grupy Pino, która polega na wdrażaniu kolejnych usług związanych z rozrywką (niedawno grupa przejęła Shmooze.pl).

Według przedstawicieli Pino, efektem tych działań są znaczące wzrosty, zarówno w odsłonach, jak i liczbie unikalnych użytkowników odwiedzających serwisy Grupy. Aktualnie łączna oglądalność serwisów Grupy Pino to 3,8 miliona realnych użytkowników i 41,5 miliona odsłon na miesiąc (wg badań Megapanel PBI/Gemius, listopad 2009). Daje to grupie miejsce zaraz poza pierwszą dwudziestką największych grup witryn i witryn.