Strona Czerwonego Krzyża walczy o łączność. Internet głównym źródłem informacji o zaginionych turystach

650 tys. odsłon odnotowała w ciągu pierwszych 24 godzin strona Czerwonego Krzyża. Internauci szukają na niej wiadomości o bliskich, którzy zaginęli w czasie niedzielnego kataklizmu tsunami.

Komitet Czerwonego Krzyża postanowił zainstalować w swojej szwajcarskiej siedzibie większy serwer, by móc obsłużyć tak duży ruch na stronie. Ze względu na techniczne problemy przedstawiciele Czerwonego Krzyża nie są w stanie ustalić, ilu osobom ich serwis pomógł odnaleźć wiadomości o bliskich.

Internet stał się jednym z podstawowych źródeł informacji dla rodzin i bliskich zaginionych turystów. Osoby poszukujace wiadomości o losie zaginionych mogą przeglądać listy ofiar umieszczane przez szpitale czy stronę tajskiego rządu. Powstały nowe strony, również blogi w kilku językach. Witryna, na której można znaleźć dużo istotnych odnośników do blogów i witryn powstała z inicjatywy twórców Wikipedii. Można na niej znaleźć wiadomości z wielu źródeł.

W kataklizmie wywołanym podwodnym trzęsienie ziemi zginęło według ostatnich szacunków około 125 tys. osób. Losy około 5 tys. turystów, głównie Europejczyków są wciąż nieznane.