Steam: świąteczna wyprzedaż

Największy serwis internetowy oferujący gry komputerowe rozpoczął świąteczną promocję. W obniżonych cenach można kupić ponad 1000 tytułów. Dostępne są także całe pakiety gier podzielone tematycznie oraz według wydawców.

By zakupić grę z serwisu Steam należy zainstalować firmową aplikację i zalogować się. Gry nie są wolne od DRM-ów, tak jak jest w przypadku serwisu GOG.com. Z tej samej zakupionej gry nie można jednocześnie korzystać na dwóch komputerach, ani też kopiować na płytę.

Większości graczy DRM jednak nie przeszkadza, a Steam jest najpopularniejszym serwisem tego typu i dysponuje ogromnymi zasobami gier. Jeśli właśnie tam się zaopatrujecie, albo macie ochotę spróbować, to warto wiedzieć, że właśnie trwa świąteczna promocja.

Ceny gier i ich pakietów obniżone są od 25 do ponad 90 proc.. Jeśli ktoś więc zbierał gotówkę na jakiś tytuł, to może właśnie teraz będzie mógł go nabyć za dziesięciokrotnie mniejszą cenę.

Wyprzedaż obejmuje zarówno wielkie tytuły rynkowych potentatów jak i tzw. indie games, czyli gry niezależnych producentów. Obniżone są ceny gier zupełnie nowych oraz tych nieco starszych. W promocyjnych cenach dostępnych jest także 125 gier na Mac OS.

Każdego dnia pojawiają się też specjalne oferty, w których gry oferowane są w jeszcze atrakcyjniejszych cenach. Wyprzedaż rozpoczęła się wczoraj i potrwa do 2 stycznia.