Startuje "zabójca" YouTube?

Dzisiaj rusza prywatna wersja beta nowego serwisu wideo- Hulu.com. Serwis założony przez dwa amerykańskie giganty medialne- NBC Universal oraz News Corp. ma zamiar pobić zarówno YouTube należący do Google, jak i iTunes Apple.

Hulu jest pierwszym tak dużym przedsięwzięciem korporacji medialnych (czyli prawowitych właścicieli treści wideo), a nie firm technologicznych, które muszą uważać na ochronę praw autorskich czy licencję z telewizjami i wytwórniami filmowymi.

Początkowo zapowiadano, że Hulu będzie "zabójcą" YouTube. Jednak, jak wynika z wypowiedzi Jasona Kilara, CEO Hulu dla agencji Reuters, serwis stawia przede wszystkim na wysokiej jakości i profesjonalne treści filmowe, a nie na amatorskie krótkometrażówki.

Wersja beta Hulu.com zawiera ok. 90 programów telewizyjnych, a także pełnometrażowe filmy i odcinki popularnych seriali, m.in. "Prison Break", "Heroes" i "Simpsonowie", które będzie można obejrzeć za darmo.

Startuje "zabójca" YouTube?

Przedstawiciele Hulu poinformowali na oficjalnym blogu, że filmy wideo wkrótce będą dostępne również na stronach partnerów serwisu: AOL, MSN, Yahoo oraz Time Warner Inc.

Aby móc korzystać z prywatnej wersji beta, trzeba podać swój adres mailowy na stronie głównej serwisu i zaczekać na oficjalne zaproszenie.

http://www.hulu.com