Start wrocławskiego IncuBIT.pl

24 kwietnia rozpocznie swą działalność wrocławski projekt akademickiej sieci innowacji i przedsiębiorczości IncuBIT.pl. Pomysłodawca ciekawego start-upu otrzymać może 30 000 EUR na jego realizację.

W najbliższy piątek, 24 kwietnia w Sali Kongresowej D10 w budynku D20 Politechniki Wrocławskiej odbędzie się uroczysta inauguracja wrocławskiej działalności Akademickiej Sieci Innowacji i Przedsiębiorczościhttp://IncuBIT.pl . W jej ramach odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu "IncuBIT.pl - uzależnieni od innowacji pt. "Games and Multimedia World Development 2009".

Wśród zaproszonych prelegentów i gości będą m. in.: Kaspar Trüstedt i Carsten Müller z extrajetzt.de (Berlin), Jarosław Syrylak z EEEZEE-Products, Tomasz Popów z XOFTO.com oraz Andrzej Jasieniecki z Digital Avenue S.A.

Wrocław to kolejne po Krakowie i Warszawie miasto, w którym akademicka sieć innowacji i przedsiębiorczości rozpoczyna swoją lokalną działalność. Celem IncuBIT.pl jest wspieranie pomysłowych i energicznych ludzi w tworzeniu innowacyjnych, technologii, w szczególności internetowych, mobilnych oraz "zielonych".

Pomysłodawca projektu otrzymać może pożyczkę preinkubacyjnę (np. quasi pożyczkę dla osoby fizycznej, kredyt inwestycyjny, wewnętrzną linię kredytową, umowę konwersji zainwestowanych środków) nie wyższą niż 30 000 EUR. Docelowo Instytut Netable (twórca akademickiej sieci innowacji) zaangażować może środki w wysokości 200 000 EUR. IncuBIT.pl zapewnia też opiekę od strony prawnej i finansowo-księgowej, a także fachowe doradztwo biznesowe i dostęp do podstawowych szkoleń z zakresu zakładania i zarządzania przedsiębiorstwem.

IncuBIT.pl jest organizacją non-profit Fundacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Instytutu Netable. Jej działalność finansowana jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka - Działanie 3.1 - Inicjowanie działalności innowacyjnej.