Start telefonii internetowej - to było wydarzenie!

W przeprowadzonej przez Internet Standard sondzie pytaliśmy naszych czytelników o wybór najważniejszego wydarzenia 2004 roku. Prawie jedna trzecia osób, które wzięły udział w głosowaniu wskazała na błyskawiczny start telefonii internetowej.

Czytelnicy Internet Standard typowali najistotniejsze wydarzenie spośród wskazanych sześciu. Za przełomowe uznano niespodziewanie szybkie uruchomienie i popularyzację usług telefonii internetowej. Wyścig rozpoczęły dwa portale: o2.pl ze swoim produktem Telenofon oraz Wirtualna Polska z Nawijką. Dopiero po koniec grudnia 2004 roku Gadu Gadu uruchomiło wersję umożliwiającą korzystanie z VoIP.

Na drugim miejscu pod względem ważności uplasowała się bitwa o wysokość podatku VAT na internet, ostatecznie zakończona uchwaleniem 22% stawki za korzystanie z usług dostępu do sieci (prawie 27% ankietowanych typowało to wydarzenie).

Start telefonii internetowej -  to było wydarzenie!

Sonda Internet Standard

13% osób, które wzięły udział w sondzie, wskazało na konflikt właścicielski WP, który może zakończyć się jeszcze w tym miesiącu. Niewiele mniej osób za najważniejsze wydarzenie 2004 roku uznało uruchomienie 1 GB skrzynek pocztowych.

9% ankietowanych wskazała debiut giełdowy Google, a jedynie 4% brak publikacji wyników badania PBI.

Weź udział w bieżącej sondzie