Start nowego Pekao24

Klienci indywidualni Banku Pekao SA mogą już korzystać z nowego systemu bankowości internetowej Pekao24. Zmieniony został układ menu, szata graficzna i sposób nawigacji.

System Pekao24 powstał w 2002 roku. Dostęp do niego posiada blisko 1,5 miliona klientów, a dziennie korzysta około 300 tys. użytkowników.

System składa się z części bankowej oraz serwisów Pekao24Makler i CDM24 (obsługa rachunków brokerskich w Domu Maklerskim Pekao SA i Centralnym Domu Maklerskim Pekao SA.).

Głównymi celami przebudowy Pekao24 była poprawa ergonomii i user experience oraz wprowadzenie mechanizmów sprzedażowych w serwisie (cross-selling różnych produktów banku). Klient może teraz samodzielnie określić liczbę i rodzaj prezentowanych informacji dostępnych na ekranie głównym zaraz po zalogowaniu, wprowadzić "Moje Skróty", czyli własne menu z linkami do najczęściej wykorzystywanych przez niego funkcji, a także nadać posiadanym produktom nazwy własne.

System zaprojektowała agencja K2, która brała udział także w pracach wdrożeniowych.

"Zbadaliśmy jakie operacje wykonywane są najczęściej na rachunku i ułatwiliśmy dostęp do nich. Uprościliśmy interfejs, np. zmniejszając liczbę pozycji w menu działu ‘Rachunki’ z ponad 21 do 10 pozycji. Połączyliśmy dublujące się funkcje przelewów zdefiniowanych i listy odbiorców." - mówi Maciej Lipiec, User Experience Director w K2 Internet.

- "Uruchomienie nowego Pekao24 jest kolejnym - po wdrożeniu systemu internetowego PekaoFIRMA24 dedykowanego dla firm z sektora MŚP - etapem rozwoju alternatywnych kanałów dostępu do usług Banku Pekao SA" - dodaje Grzegorz Piwowar, Wiceprezes Zarządu Banku, nadzorujący działalność Pionu Bankowości Detalicznej.

Start nowego Pekao24

O zmianach w serwisie transakcyjnym Bank Pekao S.A informuje za pośrednictwem mikroserwisuhttp://www.nowepekao24.pl/ , którego koncepcja i realizacja została powierzona K2.

Pod koniec ubiegłego roku również Bank Zachodni WBK uruchomił nową wersję serwisu transakcyjnego BZWBK24. Wraz z nowym systemem wdrożonych zostało 26 propozycji, zgłoszonych przez użytkowników Banku Pomysłów.