Start StudentIX.pl czyli Grono.net dla studentów

W polskim internecie pojawiła się pierwsza studencka platforma komunikacyjna www.studentix.pl, która jest polskojęzyczną wersją serwisu studiVZ, zrzeszającego już ponad 600 tysięcy studentów z całej Europy.

Równolegle z premierą w Polsce projekt zadebiutował we Francji, Włoszech i Hiszpanii. StudentIX.pl jest studenckim odpowiednikiem Grono.net. Może też być uznany za wariację serwisów typu "networking", takich jak globalnie działającego LinkedIn.com czy polskiego GoldenLine.pl. Fragment regulaminu wyjaśnia, że jest to platforma "społecznościową" i komunikacyjna w internecie, "dzięki której użytkownicy mogą nawiązywać znajomości i komunikować się w celu budowy i pielęgnacji przyjaźni czy znajomości. Użytkownik ma możliwość zarejestrować się, zaprosić innych znajomych i przyjaciół do serwisu oraz wyszukiwać w obrębie platformy inne osoby, których profile są przechowywane w centralnej bazie danych".

Portal skierowany jest do polskich studentów zarówno w kraju jak i zagranicą.

Ponieważ każdy przy rejestracji podaje swoje imię, nazwisko, uczelnię oraz kierunek studiów, więc odnalezienie znajomych powinno być proste. Każdy student tworzy też w StudentIX.pl stronę ze swoim profilem.

Dodawanie osób do listy przyjaciół pozwala na wzajemne określanie relacji studentów - w bardzo łatwy sposób można się dowiedzieć, kto kogo zna oraz sprawdzić, czy posiada się wspólnych znajomych z daną osobą. Zintegrowany album fotograficzyny pozwala na dowolne grupowanie, pokazywanie i komentowanie zdjęć.

Użytkownicy portalu mają możliwość zakładania grup tematycznych, które dotyczą różnych spraw: od typowo studenckich, jak "Dziennikarstwo UWr", "Biologia" czy bardziej rozrywkowe: "Kuchnia francuska".

Już w pierwszych dniach istnienia serwisu założono grupy zrzeszające studentów najważniejszych polskich uczelni, w tym Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademi Ekonomicznej w Poznaniu.

Pomysłodawcami projektu są Ehssan Dariani, 26-letni student zarządzania znanej uczelni biznesowej w St. Gallen w Szwajcarii oraz Dennis Bemmann, 27-letni student informatyki z Berlina. W projekt zaangażował się także Michael Brehm, student zarządzania z Koblencji.

Projekt został zarejestrowany w Hamburgu i - jak podkreśla regulamin serwisu - użytkownicy podlegają niemieckiemu prawu, które stwierdza m.in., że poprzez zamieszczenie odnośnika do jakiejś strony ponosi się współodpowiedzialność za treści zawarte na tej stronie. Można temu zapobiec jedynie poprzez jednoznaczne zdystansowanie się do zawartości tej strony.

Celem twórców serwisu jest połączenie wszystkich europejskich uczelni, przełamując dzielące je granice a także udostępnienie wszystkim studentom i ogranizacjom studenckim bezpiecznej, prostej oraz bezpłatnej platformy komunikacyjnej, która przy okazji spełnia funkcję rozrywkową.

StudentIX.pl

Serwisowi towarzyszy blog