Standard na kursie 8 - 15.02

Kolejny, ponad 10 - proc. wzrost Interii. Notowania Grupy Onet schodzą w dół.

Notowania indeksów w skali ubiegłego tygodnia nie zmieniły się zbytnio. Nieznacznie, poniżej 1%, wzrosły WIG20 oraz WIG. 1,24% stracił natomiast TechWIG.

Największy wzrost, podobnie jak w ub. tygodniu odnotowała Interia. Papiery krakowskiego portalu podrożały na przestrzeni tygodnia o ponad 10%, a w piątek na zamknięciu ich cena wynosiła 7,20 zł za akcję. To najwyższe notowania Interii na przestrzeni trzech miesięcy. Największy, ponad 6% wzrost w porównaniu sesja do sesji miał miejsce we wtorek. Obroty Interii wyniosły wówczas 795 tys. zł. Na koniec tygodnia portal podał natomiast informację o zwiększeniu przychodów w IV kwartale ub. roku do 5,7 mln zł, czyli o 103% wobec wyników rok wcześniej.

Także liderem spadków pozostała w kolejnym tygodniu ta sama spółka. Optimus stracił prawie 13% i na koniec tygodnia ustanowił kolejne roczne minimum – 11,50 zł. Prawie 3-proc. pakietu udziałów w spółce pozbył się w poniedziałek BRE. Znaczne, kilkuprocentowe spadki odnotowały ponadto Netia (-5,44%), Apexim (-4,62%), który przedstawił swoim wierzycielom propozycje układu, Getin (-7,33%) i Grupa Onet (-4,35%).

Najwięcej w minionym tygodniu obracano bezsprzecznie papierami TP S.A. (w skali tygodnia nieznaczna strata, 0,97%). Największe obroty na akcjach operatora odnotowano w czwartek (87 mln zł). W sumie, w skali całego tygodnia przekroczyły one 325 mln zł. Spośród spółek technologicznych, znaczące obroty odnotowały ponadto Elektrim (rekord we wtorek – 21 mln zł, w całym tygodniu 65 mln zł), Prokom pod koniec tygodnia ( w czwartek – ponad 7 mln zł obrotów) i Agora – w połowie tygodnia (rekord – środa, 9,5 mln zł obrotów).