Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Standard na kursie 23 - 30.08

Powroty, powroty... W tym tygodniu kilkunastoprocentowe wzrosty odnotowały spółki, które dramatycznie przeceniano na początku miesiąca. Ponadto, ostatecznie ustalił się skład WIG 20, który będzie obowiązywał od 20 września.

Nieznacznie straciły indeksy spółek technologicznych i wskaźnik dwudziestu największych spółek: na piątkowym zamknięciu TechWiG przyjmował wartość 395,4 pkt, o 1,4% niższą niż przed tygodniem. Z kolei WIG 20 stracił 0,7 pkt. Nieznacznie – o 0,3% - wzrósł WIG, do 13433,9 pkt. Indeksy traciły niewielkie zyski z sesji poniedziałkowej i wtorkowej w drugiej połowie tygodnia.

Największe straty poniosły w skali tygodnia notowania Apeximu (-20%). Ponad 14% straciły też akcje Elektrimu; niekorzystną informację o wycofaniu wyłączności dla BRE Banku i Eastbridge na negocjacje w sprawie kupna akcji Elektrimu Telekomunikacji załagodziła pod koniec tygodnia wiadomość o wyznaczeniu przez zarząd terminu restrukturyzacji obligacji. Elektrim musi zapłacić w ciągu pięciu dni roboczych – do 11 września - 100 mln EUR za nowe obligacje; zarząd holdingu informuje, że posiada takie środki. Znaczne straty odnotowała ponadto Simple (-13,8%), przy czym ostatnią informacją ze spółki był raport za II kw. Ponad 6% potaniały akcje Netii; nadal nie jest zatwierdzony układ dla Netii Hokldings – odwołanie do wyższej instancji złożył mniejszościowy Sisu. 3,9% stracił ponadto Macrosoft, 2,2% GO i 2,1% Optimus.

Ponad 17% zyskał CSS, który odrobił już ponad połowę tajemniczej straty z początku sierpnia. Notowania spółki rosną jednak przy obrotach kilkukrotnie mniejszych niż te z początku bm. Wyraźny wzrost odnotował także Softbank – o 12,8%. Za akcje spółki płacono 14,15 na piątkowym zamknięciu, najwięcej od połowy sierpnia. W czwartek Softbank poinformował o podpisaniu trzyletniej umowy serwisowej z Nordeą. W minionym tygodniu wyraźne wzrosty odnotowały także IGROUP (8,5%) oraz Hoga (5,5%). Ponad 3% straciła także Interia.

W tym tygodniu doszło też do zamieszania w składzie indeksu WIG 20. GPW musiała skorygować błędne, choć przegłosowane przez Komitet Indeksów Giełdowych, decyzje odnośnie zmian w składzie WIG 20, które mają wejść w życie od 20 września. KIG usunął z WIG 20 Grupę Onet, ponieważ wartość akcji w wolnym obrocie spadła poniżej 14 mln EUR. Zapomniał jednak o Netii, w przypadku której wartość akcji wynosiła 11,9 mln EUR. Ponadto miejsce zwolnione przez GO zająć miała Amika, choć więcej punktów rankingowych uzyskała PGF. Ostatecznie, po usunięciu Netii znajdzie się jednak także miejsce dla tej spółki.