Standard na kursie 18 - 25.01

Indeksy GPW odnotowały w nminionym tygodniu kilkuprocentowe wzrosty, a WIG 20 umocnił się powyżej granicy 1450 pkt. Największy wzrost odnotowały akcje Getina, który w ub. tygodniu podpisał umowę, na mocy której 6% akcji spółki obejmie TP Internet.

W ciągu minionego tygodnia najwięcej zyskały akcje Getina, który podpisał w ub. tygodniu umowę z platformą Marketplanet, należącą do TP S.A. Telekomunikacja obejmie ponadto 6% udziałów w spółce. Notowania Getina zyskały w stosunku do poprzedniego piątku ponad 20%. Umowa z TP S.A. pozwoliła wywindować cenę akcji Getina do poziomu najwyższego od końca sierpnia ub. roku, przy zdecydowanie największych obrotach w giełdowej historii spółki. Kilkuprocentowe wzrostu odnotowały też największe spółki IT, Softbank (5,19%), Prokom (6,19%) i ComputerLand (3,89%).

Na przestrzeni tygodnia wyraźna stratę odnotowała Agora, której akcje spadły o blisko 5%. Stracił także ubiegłotygodniowy lider wzrostów Macrosoft (-7,2%). Informacja o piśmie DeTeMobil skierowanym do zarządu Elektrimu w sprawie naruszenia umowy wspólników PTC, która dotarła w czwartek wieczorem, nie przyczyniła się do gwałtownych zmian kursu spółki, podobnie zresztą jak piątkowa wiadomość o złożonym do sądu wniosku BRE o upoważnienie akcjonariuszy do wyznaczenia nowego terminu NWZA holdingu.

W tym tygodniu główne indeksy GPW odnotowały kilkuprocentowe wzrosty. WIG 20 pokonał kolejną granicę, tym razem 1450 punktów, na której umocnił się w piątek. Indeks dwudziestu największych spółek przyjął wartość 1464,1 punktów, zyskując wobec zamknięcia w poprzedni piątek 3,36%. WIG przyjął na piątkowym zamknięciu 3% w stosunku do ub. tygodnia (16311 punktów po sesji z 25.01). Wskażnik TechWIG zyskał w ujęciu tygodniowym niespełna 3% (709,3 pkt. w piątek 25.01), jednak najwyższą wartość osiągnął we wtorek 22.01 – 721 punktów.

W poniedziałek na giełdzie zadebiutują akcje spółek powstałych w wyniku podziału Optimusa –

(d. Optimus Technologie) i Grupa Onet.pl. Według przewidywań zarządu spółki i analityków, suma notowań nowych spółek nie powinna znacząco różnić się ceny z wtorkowego, ostatniego notowania akcji dawnego Optimusa, czyli ok. 43 zł.