Standard NetWatch 30.05.2011

Lockheed Martin zaatakowane przez hakerów... Branża IT zachęcana do innowacji... Kto płaci specjalistom od ubliżania w Internecie... Czy powstała bańka w social media... Wyszukiwarka lotów Google czyni życie łatwiejszym... To może być nowy telefon Google Nexus... Mężczyźni wydają więcej na dobra wirtualne... Greylock Partners zainwestuje 160 milionów dolarów w Europie i Izraelu...

TECH

Lockheed Martin zaatakowane przez hakerów

Lockheed Martin, największa na świecie korporacja produkująca samoloty bojowe, okręty wojenne i wiele innych systemów obronnych oraz broni, padła ofiarą ataku cybernetycznego. Administracja Baracka Obamy poinformowała, że monitoruje sytuację i jest gotowa udzielić pomocy mającej na celu ograniczenie dalszego ryzyka.

Wyszukiwarka lotów Google czyni życie łatwiejszym

Google właśnie uruchomił swoją wyszukiwarkę połączeń lotniczych. Wystarczy jedynie wpisać skąd dokąd chcemy lecieć, a natychmiast zostaną podane rozwiązania. Wyszukiwarka działa obecnie w 10 językach, w tym po Polsku.

BIZNES I PRAWO

Branża IT zachęcana do innowacji

Unia Europejska lubi przedsiębiorców, którzy opracowują i wdrażają nowe technologie. Oprócz dobrego słowa zachętą mają być środki finansowe na prowadzenie badań i rozwój - wystarczy wziąć udział w specjalnym programie.

Greylock Partners zainwestuje 160 milionów dolarów w Europie i Izraelu

Greylock Partners, znany amerykański fundusz inwestycyjny Venture Capital, zainwestuje 160 milionów dolarów w firmy internetowe w Europie i Izraelu. Greylock wcześniej wspierał takie firmy jak Facebook, Groupon czy LinkedIn.

SOCIAL MEDIA

Kto płaci specjalistom od ubliżania w Internecie

Wystarczy poczytać komentarze pod dowolnymi artykułami na dużych portalach informacyjnych, aby zobaczyć jak użytkownicy nawzajem obrzucają się błotem. Politycznym błotem. Okazuje się, że wszystkie partie polityczne bez wyjątku wynajmują ludzi, których zadaniem jest ubliżanie ich oponentom.

Czy powstała bańka w social media

Wartości firm zajmujących się social media cały czas rosną, osiągając czasami niebotyczne wartości. Czy jednak nie jest to bańka, która może w każdej chwili pęknąć? Serwis Mashable wyjaśnia wszystko za pomocą infografiki.

MOBILE

To może być nowy telefon Google Nexus

Do sieci wyciekły zdjęcia nowego testowego modelu telefonu Google Nexus. Fotografia pojawiła się na serwisie Tech Hog i choć szybko zniknęła, to jak to zazwyczaj bywa w takich przypadkach, szybko się rozeszła.

E-COMMERCE

Mężczyźni wydają więcej na dobra wirtualne

Choć wszyscy uważają, że to kobiecy szał zakupów jest najbardziej przerażający, to okazuje się, że mężczyźni pod tym kątem potrafią być jeszcze gorsi. Firma MocoSpace, zrobiła badanie, które wykazało, że 53% ich użytkowników to mężczyźni, ale wydają 9 razy tyle co kobiety.