Standard NetWatch 29.04.2011

Kłopoty dopadają RIM... Facebook i Google są największymi klientami Intela... Android umożliwi rozmowy wideo na Google Talk... Zyski Microsoftu idą w górę... Arkadium pozwoli grać w gry na tablicy Facebooka... Rynek mobilny rośnie w szybkim tempie... Dell uruchamia w Polsce sprzedaż telefonów...

BIZNES I PRAWO

Kłopoty dopadają RIM

Research In Motion zaczyna zmagać się z kłopotami po tym, jak poinformowali, że sprzedaż smart fonów była niższa niż zakładali. Po tym raporcie akcje firmy natychmiast spadły o 10%.

Facebook i Google są największymi klientami Intela

Facebook i Google są największymi klientami Intela jeśli chodzi o technologie serwerowe.

Zyski Microsoftu idą w górę

W opublikowanym właśnie raporcie finansowym Microsoftu gigant z Redmond informuje, że w pierwszym kwartale 2011 zwiększył przychody o 13%. Aż o 36% wzrosła wartość akcji firmy Microsoft.

MOBILE

Android umożliwi rozmowy wideo na Google Talk

Użytkownicy telefonów z systemem Android mają powody do radości. Google zapowiedział, że system już wkrótce będzie obsługiwał połączenia wideo za pośrednictwem aplikacji Google Talk.

Rynek mobilny rośnie w szybkim tempie

Światowy rynek urządzeń mobilnych rozrasta się w bardzo szybkim tempie. Głównym sprawcą jest boom na smartfony. Jak podaje IDC na przestrzeni ostatniego roku rynek urósł o prawie 20 procent.

Dell uruchamia w Polsce sprzedaż telefonów

Firma Dell, jeden z największym na świecie producent pecetów, postanowił dołączyć Polskę do grupy krajów, w których sprzedaje telefony. W pierwszym tygodniu maja do sklepów ma trafić model Dell Venue Pro.

SOCIAL MEDIA

Arkadium pozwoli grać w gry na tablicy Facebooka

Arkadium, firma będąca producentem gier, ogłosiła, że już wkrótce wypuści "Arkadium Stadium", które pozwoli grać w gry flashowe na tablicy Facebooka.