Standard NetWatch - 29.03.2011

Apple opóźnia premierę iPhona 5... Amazon uruchamia muzyczny Cloud Player... Presspublica zwiększa zysk... Twórca Javy będzie pracował w Google... Rusza Stripe - nowy konkurent PayPal... Subskrybenci Kindle będą mieli darmowy dostęp do NYTimes.com... Passion Capital otwiera biuro w Londynie i zainwestuje w startupy...

TECH

Apple opóźnia premierę iPhona 5

Wiele wskazuje na to, że Apple przełoży premierę swojego nowego smartfona. Opóźnienie jest spowodowane faktem sprzedaży iPhona 4 w sieci Verizon od lutego bieżącego roku.

Amazon uruchamia muzyczny Cloud Player

Amazon otworzył Cloud Player - usługę, która pozwala na wgranie swojej muzyki na ich serwer, i słuchanie jej z dowolnego miejsca na Ziemi.

MEDIA

Presspublica zwiększa zysk

Spółka Presspublica podała wyniki za ubiegły rok. Zysk osiągnął wartość 9,8 mln zł netto. Wartość wpływów z Internetu wzrosła o 37 procent.

Subskrybenci Kindle będą mieli darmowy dostęp do NYTimes.com

Amazon zapowiedział, że subskrybenci New York Times na urządzenie Kindle, dostaną dostęp do NYTimes.com za darmo.

LUDZIE

Twórca Javy będzie pracował w Google

James Gosling, twórca języka programowania Java, ogłosił na swoim blogu, że zaczyna pracę w Google. Spekuluje się, że miałby on pracować przy systemie operacyjnym Android.

STARTUPY

Rusza Stripe - nowy konkurent PayPal

Po cichu i bez nadmiernego rozgłosu ruszył Stripe - konkurent PayPal, który ma ułatwić internetowe płatności.

Passion Capital otwiera biuro w Londynie i zainwestuje w startupy

Passion Capital, to nowa firma inwestująca w startupy, która właśnie pojawiła się w Londynie. Fundusz ma w tej chwili do dyspozycji 60 milionów dolarów i zamierza na początek zainwestować w około 50 startupów.