Standard NetWatch - 28.03.2011

Nowelizacja ustawy medialnej bez zapisów o VOD... Michał Kiciński wróci na stanowisko prokurenta spółki Optimus... Nowa telewizja internetowa Orange... Zbigniew Boniek apeluje o złagodzenie ustawy hazardowej... Groupon przyciąga pozwy... Wi-Fi w londyńskim metrze od 2012...

PRAWO

Nowelizacja ustawy medialnej bez zapisów o VOD

Sejm przyjął senacką poprawkę do ustawy o radiofonii i telewizji i wykreślił wszystkie zapisy dotyczące treści audiowizualnych w Internecie.

Zbigniew Boniek apeluje o złagodzenie ustawy hazardowej

Popularny "Zibi" apeluje o złagodzenie ustawy hazardowej. Nowe przepisy uderzą w internetowych bukmacherów, co zdaniem Bońka nie działa ani na korzyść sportu, ani budżetu.

Groupon przyciąga pozwy

Groupon w ostatnim czasie jest prawdziwym magnesem na pozwy sądowe. W zeszłym roku gigant zakupów grupowych został pozwany osiem razy. Tymczasem w marcu tego roku tych pozwów jest już siedem.

LUDZIE

Michał Kiciński wróci na stanowisko prokurenta spółki Optimus

Michał Kiciński, współzałożyciel firmy CD Projekt, wraca na stanowisko prokurenta spółki Optimus. Kiciński będzie m. in. odpowiedzialny za tworzenie strategii marketingowej drugiej części Wiedźmina.

MEDIA

Nowa telewizja internetowa Orange

Orange uruchomił nową platformę internetowej telewizji na żądanie. Dostępnych jest dziewięć kanałów zawierających rozrywkę i sport. Z usługi mogą korzystać klienci TP i Orange.

TECH

Wi-Fi w londyńskim metrze od 2012

Londyn przygotowuje się pełną parą do igrzysk olimpijskich. W 2012 połowa stacji metra w brytyjskiej metropolii będzie oferowała dostęp do sieci Wi-Fi.