Standard NetWatch 23.05.2011

Bruksela szuka sposobu na obronę przeciwko cyberprzestępcom... T-Mobile rozpęta wielką batalię na rynku komórek... Ile Sony straciło na wyłączeniu PlayStation Network... Wybuch w fabryce Apple... Google wciąż ma problemy z reklamowaniem leków... Najlepsze startupy wykupione przez Facebooka... Scoopon z 200-stoma milionami dolarów finansowania...

BIZNES I PRAWO

Bruksela szuka sposobu na obronę przeciwko cyberprzestępcom

Komisja Europejska, Europarlament i Rada Unii Europejskiej łączą siły aby lepiej i skuteczniej walczyć z cyberprzestępcami. Bruksela postanowiła podjąć zdecydowane działania po tym jak jej serwery padły ofiarą ataków.

Ile Sony straciło na wyłączeniu PlayStation Network

Sony ponownie odpaliło PlayStation Network i teraz można już na spokojnie oszacować jakie straty przyniosły firmie ataki hakerskie, w wyniku których wyciekły dane z 77 milionów kont użytkowników.

Google wciąż ma problemy z reklamowaniem leków

Śledztwo w sprawie reklamowania nielegalnych leków przez Google trwa. Okazuje się jednak, że pomimo ostrzeżeń, firma wciąż wyświetla reklam aptek internetowych, które mogą łamać prawo.

MOBILE

T-Mobile rozpęta wielką batalię na rynku komórek

Era już wkrótce zmieni nazwę na T-Mobile co niewątpliwie wywoła wielką batalię wśród operatorów telefonii komórkowej. Szacuje się, że do końca roku na promocje wydane zostanie 500 milionów złotych. Klienci firm mogą się zapewne spodziewać lepszych ofert i zwiększenia liczby minut w ramach swoich pakietów.

TECH

Wybuch w fabryce Apple

Po eksplozji w fabryce Apple w chińskim Chengdu firma wydała oświadczenie. Do eksplozji, w wyniku której zginęły 3 osoby, a 16 zostało rannych, doszło 20 maja o godzinie 19:00 czasu lokalnego. Fabryka Chengdu została tymczasowo zamknięta. To z pewnością oznacza problemy dla Apple, gdyż był to jeden z dwóch zakładów produkujących iPady 2.

STARTUPY

Najlepsze startupy wykupione przez Facebooka

Od czasu wykupienia pierwszego star tupu w 2007 roku, Facebook dokonuje regularnie kolejnych zakupów. Co ciekawe firma zamyka większość startupów zaraz po ich wykupieniu. Mark Zuckerberg tłumaczy, że Facebookowi zależy na talentach ludzi, a nie samych pomysłach.

Scoopon z 200-stoma milionami dolarów finansowania

Scoopon, którego wiele osób pamięta wyłącznie z tego, że jego niedawno został oskarżony przez Groupona, zebrał 200 milionów dolarów finansowania. Pieniądze mają pójść na globalną ekspansję star tupu.