Standard NetWatch 21.04.2011

Zysk Apple dwukrotnie wyższy niż rok temu... TP zbuduje sieć światłowodów... Yahoo zrzuca winę za słabe wyniki na Microsoft... Od meldowania po rekomendacje: co czeka Foursquare?... Bracia Winklevoss nie odpuszczają Facebookowi... Barack Obama chce aby nauka była cool... Conga pomoże nawiązać nowe znajomości...

BIZNES I PRAWO

Zysk Apple dwukrotnie wyższy niż rok temu

Firma Apple niemal podwoiła swoje zyski w stosunku do ubiegłego roku. Pierwszy kwartał 2011 był lepszy od Q1 2010 o 95 procent.

Yahoo zrzuca winę za słabe wyniki na Microsoft

Yahoo miało właśnie kolejny słaby kwartał, a co najgorsze ich współpraca z Microsoftem przy wyszukiwarce Bing nie idzie tak dobrze. Jako przyczynę słabych wyników Yahoo upatruje konieczność oddawania gigantowi z Redmond części zysków z reklam.

Bracia Winklevoss nie odpuszczają Facebookowi

Bracia Winklevoss nie odpuszczają Markowi Zuckerbergowi i pomimo odrzucenia ich ostatniego pozwu, nie zamierzają się poddawać w staraniach o wyciśnięcie z Facebooka jak największych pieniędzy.

TECH

TP zbuduje sieć światłowodów

Urząd Komunikacji Eelektronicznej chce aby Telekomunikacja Polska wybudowała 3 miliony linii światłowodowych. TP nie mówi nie i siada do rozmów.

SOCIAL MEDIA

Od meldowania po rekomendacje: co czeka Foursquare?

Foursquare rozwija się w niesamowitym tempie. Redaktorzy serwisu Tech Crunch zastanawiają się co czeka serwis w najbliższej przyszłości.

LUDZIE

Barack Obama chce aby nauka była cool

Barack Obama spotkał się z Markiem Zuckerbergiem w siedzibie Facebooka. Wśród poruszonych kwestii były również te związana z technologiami. Prezydent USA stwierdził, że chciałby sprawić aby nauka była "cool".

STARTUPY

Conga pomoże nawiązać nowe znajomości

Conga to nowy startup, który pomaga zawiązywać znajomości. Idea serwisu jest prosta - serwis sprawdza jakie interakcje zachodzą pomiędzy nieznajomymi, i jeśli jest ich dużo (np. codziennie jedzą lunch w tym samym miejscu), sugeruje im zawarcie znajomości.