Standard NetWatch 19.04.2011

Telekomunikacja Polska uniknie kary... JamLegend zamknięte... Twitter zapłaci 50 milionów za TweetDecka... Apple pozywa Samsunga... Zynga wycofuje się z Myspace... Google dalej inwestuje w energię... Groupon przejmuje Pelago...

BIZNES I PRAWO

Telekomunikacja Polska uniknie kary

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uchylił 339 milionów złotych kary dla Telekomunikacji Polskiej. Grzywna została wcześniej nałożona przez Urząd Komunikacji Elektronicznej w związku z nieprzedłożeniem cenników i kalkulacji kosztów Neostrady.

Apple pozywa Samsunga

Apple stwierdził, że najnowszy tablet Samsunga kopiuje rozwiązania z iPada i iPhona. Apple oczywiście postanowił złożyć pozew, jednak przedstawiciele Samsunga deklarują, że będą walczyć do samego końca.

Groupon przejmuje Pelago

Jak podają zachodnie media, Groupon przejął Pelago, firmę stojącą za serwisem geolokalizacyjnym Whrrl.

Twitter zapłaci 50 milionów za TweetDecka

Twitter prowadzi zaawansowane rozmowy mające na celu przejęcie bardzo popularnego klienta Twittera - TweetDeck. Oferta opiewa na 50 milionów dolarów. Wcześniej mówiło się o tym, że TweetDeck zostanie sprzedany spółce UberMedia za 30 milionów.

STARTUPY

JamLegend zamknięte

JamLegend, strona służąca do muzycznych pojedynków pomiędzy jej użytkownikami, zostanie wkrótce zamknięta - tak zapowiedzieli na swoim blogu jej twórcy. Przyczyny nie zostały podane.

SOCIAL MEDIA

Zynga wycofuje się z Myspace

Jeśli ktoś jeszcze wierzy w to, że Myspace odzyska dawny blask, to właśnie otrzymał kolejny cios: Zynga wycofuje się z Myspace i zamyka grę Mafia Wars.

TECH

Google dalej inwestuje w energię

Google postanowił zainwestować kolejne 100 milionów dolarów w następny projekt związany z energią odnawialną. Pieniądze zostaną przeznaczone na sfinansowanie farmy wiatrowej w Oregonie. Warto przypomnieć, że firma już wcześniej zainwestowała 168 milionów w elektrownię słoneczną na pustyni Mojave.