Standard NetWatch 18.05.2011

10 milionów osób śledzi profil Lady Gagi na Twitterze... Dlaczego Chrome nie jest częścią Androida... PayPal i Philanthroper tworzą wyjątkowy serwis... Barnes & Noble wypuści tanią wersję Nooka... Netflix jest największym źródłem ruchu w Ameryce Północnej... Bill Gates wielkim zwolennikiem przejęcia Skype przez Microsoft... Już prawie połowa internetowych transakcji z darmową wysyłką...

SOCIAL MEDIA

10 milionów osób śledzi profil Lady Gagi na Twitterze

Na Twitterze tylko jedno konto może się pochwalić posiadaniem więcej niż 10 milionów followerów. Najpopularniejszym kontem jest to należące do Lady Gagi. Warto wspomnieć, że artystka również jako pierwsza osiągnęła liczbę 1 miliarda wyświetleń na YouTube.

TECH

Dlaczego Chrome nie jest częścią Androida

Od jakiegoś czasu zadajemy sobie jedno pytanie, na które nie jest w stanie odpowiedzieć nawet Google: dlaczego Chrome nie jest częścią Androida? Rozwiązanie zagadki starają się znaleźć redaktorzy serwisu TechCrunch.

Barnes & Noble wypuści tanią wersję Nooka

Barnes & Noble ma zamiar zaprezentować w najbliższym czasie nową wersję urządzenia Nook, która ma nawiązać walkę z czytnikiem e-booków Kindle. Nook w tej chwili ma 28% udziałów w rynku.

Netflix jest największym źródłem ruchu w Ameryce Północnej

Netflix, amerykański serwis oferujący wideo na żądanie jest największym źródłem ruchu w Internecie w Ameryce Północnej.

STARTUPY

PayPal i Philanthroper tworzą wyjątkowy serwis

PayPal i Philanthroper będą wspólnie pracować nad dość wyjątkową aplikację. Choć teoretycznie chodzi o zakupy grupowe, to jednak w tym wypadku kupujemy… pomoc dla różnych ważnych spraw. Na serwisie codziennie pojawią się nowe "oferty", które umożliwią wpłacenie równo dolara na jakiś szczytny cel.

BIZNES I PRAWO

Bill Gates wielkim zwolennikiem przejęcia Skype przez Microsoft

Przejęcie komunikatora Skype przez firmę Microsoft odbiło się na całym świecie szerokim echem. Jednym z głównych zwolenników tej operacji był współzałożyciel Microsoftu, Bill Gates. Nie należy się jednak temu dziwić, biorąc pod uwagę, że Gates od dawna był wielkim zwolennikiem rozmów wideo.

E-COMMERCE

Już prawie połowa internetowych transakcji z darmową wysyłką

Jak donosi firma Comscore, już prawie połowa przedmiotów zakupionych w USA za pośrednictwem Internetu, została dostarczona za darmo. Klienci na tyle się już do tego przyzwyczaili, że często rezygnują z zakupu jeśli mają płacić za dostawę.