Standard NetWatch 16.05.2011

RIM wypuścił 1000 tabletów z wadliwym systemem operacyjnym... Najpopularniejsze marki i trendy na Facebooku... Dlaczego Office jest wciąż na topie... Pozwy przeciwko Sony zalewają sądy... Serwery Amazona mogły zostać użyte w ataku na PlayStation Network... Nowy iPhone z nazwą iPhone 4S... PlayStation Network znowu działa... Przychodzi Groupon do fryzjera...

TECH

RIM wypuścił 1000 tabletów z wadliwym systemem operacyjnym

Firma Research In Motion musiała wezwać 1000 posiadaczy Playbooka na kontrolę serwisową, po tym jak okazało się, że na niektórych urządzeniach znalazła się wadliwa wersja systemu operacyjnego.

Serwery Amazona mogły zostać użyte w ataku na PlayStation Network

Jak podaje Bloomberg, do ataku na Sony PlayStation Network, mogły zostać użyte serwery Amazona. Hakerzy dostali się na nie korzystając z fałszywych danych indentyfikacyjnych, w celu wypożyczenia serwerów Cloud. Powiązane z atakiem konta zostały oczywiście szybko usunięte.

PlayStation Network znowu działa

Po miesięcznej przerwie w działaniu PlayStation Network spowodowanej atakiem hakerskim, Sony poinformowało, że sieć znowu działa. Przedstawiciele firmy powiedzieli przy okazji, że w znaczącym stopniu poprawili zabezpieczenia, aby już nigdy nie doszło do podobnej sytuacji.

Dlaczego Office jest wciąż na topie

Choć na rynku jest coraz więcej alternatyw dla pakietu Office, to jednak oprogramowanie Microsoftu wciąż cieszy się ogromną popularnością. Choć coraz bardziej dopracowane są pakiety OpenOffice.org, Google Docs czy Zoho Docs, to jednak 80% firm wciąż korzysta z którejś wersji Office.

SOCIAL MEDIA

Najpopularniejsze marki i trendy na Facebooku

Amerykański serwis TechCrunch przygotował niezwykle ciekawe zestawienie najpopularniejszych marek i trendów na Facebooku. Największym wzrostem popularności w pierwszym kwartale 2011 roku może się pochwalić Coca-Cola, Starbucks i Oreo.

BIZNES I PRAWO

Pozwy przeciwko Sony zalewają sądy

Jak pokazują doświadczenia przeszłości po dużych naruszeniach bezpieczeństwa i włamaniach hakerów, pozwy trafiają do sądów wielką falą. Tak samo stało się w przypadku ataku na PlayStation Network. Do tej pory Reuters wytropił ponad 25 pozwów, co może Sony sporo kosztować.

MOBILE

Nowy iPhone z nazwą iPhone 4S

Spekulacje dotyczące nowego smartfona Apple zalewają Internet. Jak twierdzi Peter Misek, analityk firmy Jeffersies & Co., nowe urządzenie Steve’a Jobsa, będzie nosiło nazwę "iPhone 4S".

E-COMMERCE

Przychodzi Groupon do fryzjera

Groupon to przede wszystkim super oferty dla klientów i doskonała reklama dla firm… okazuje się jednak, że nie zawsze. Zaskakujących kłopotów nabawił się przez Groupona pewien fryzjer z Łodzi, a wszystko przez… nadmiar popularności.