Standard NetWatch 06.05.2011

Zmowa gigantów IT miała ograniczyć pensje... Polityka przygotowuje społecznościowy wywiad z prezydentem... Będzie FarmVille z prawdziwymi zwierzętami... Platforma Demand Media zwiększyła zyski... Nowy supermały smartfon od HP... Googole Earth w wydaniu na Androida... Facebook płaci za oglądanie reklam...

BIZNES I PRAWO

Zmowa gigantów IT miała ograniczyć pensje

Znane postacie przemysłu technologicznego i filmowego już wkrótce staną przed sądem. Siddharth Hariharan, były pracownik Lucasfilmu złożył pozew przeciwko swojemu byłemu pracodawcy. Twierdzi on, że w branży doszło do zmowy mającej na celu nie płacenia zbyt dużo swoim pracownikom.

Platforma Demand Media zwiększyła zyski

Platforma Demand Media zajmująca się między innymi tworzeniem treści dla zewnętrznych wydawców, ogłosiła właśnie swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2011 roku. W stosunku do analogicznego okresu 2010 przychody wzrosły o 48% i wynoszą w tej chwili 79,5 miliona dolarów.

SOCIAL MEDIA

Polityka przygotowuje społecznościowy wywiad z prezydentem

Magazyn "Polityka" przygotowuje się do przeprowadzenia społecznościowego wywiadu z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Pytania mają zadać Internauci wpisując je na forum "Polityki" lub za pomocą aplikacji na Facebooku. Swoje pytanie można zadać do wtorku.

Będzie FarmVille z prawdziwymi zwierzętami

Grupa farmerów z Wielkiej Brytanii postanowiła ulepszyć koncepcję gry FarmVille i już wkrótce zaproponują "FarmVille na żywo". Zamierzają zebrać 10 000 użytkowników, którzy zapłacą abonament 30 funtów i codziennie będą mogli głosować co farmerzy mają na farmie robić.

TECH

Nowy supermały smartfon od HP

HP zaprezentowało Veer: nowy smartfon 4G w supermiłych rozmiarach. Można chyba napisać, że jest to najmniejszy smartfon jakim możecie być zainteresowani. Premiera urządzenia już 15 maja i korzysta z systemu WebOS 2.1.

Googole Earth w wydaniu na Androida

W Internecie właśnie pojawiła się nowa wersja Google Earth w specjalnej wersji na system operacyjny Android. Update pozwala między innymi na wyświetlanie w pełni oteksturowanych budynków 3D.

REKLAMA I MARKETING

Facebook płaci za oglądanie reklam

Facebook zaprezentował nowy program, który pozwoli użytkownikom na zarabianie pieniędzy za oglądanie reklam. Serwis będzie wynagradzał oglądających wybrane reklamy przyznając Facebookowe kredyty, które mogą być użyte przy zakupie towarów na Facebook Deals.