Standard NetWatch 05.05.2011

Socializer szykuje debiut na NewConnect... Sony zbroi się przeciwko hakerom... Google ujawnił nową wtyczkę do Chrome... Likester śledzi najbardziej "lajkowane" strony... Facebook i Google walczą o Skype... The Daily straciło w Q1... Nowe narzędzie w Google Analytics... Straty AOL coraz większe...

BIZNES I PRAWO

Socializer szykuje debiut na NewConnect

Spółka Socializer zajmuje się prowadzeniem na serwisach społecznościowych profili wielu czołowych firm w Polsce. Wraz z kolejnymi sukcesami Socializer postanowił zadebiutować na NewConnect.

Facebook i Google walczą o Skype

Skype, światowy lider komunikacji głosowej w Internecie, może teraz obserwować jak biją się o niego dwaj giganci: Facebook i Google. Dla serwisu Marka Zuckerberga wydaje się to być świetnym rozszerzeniem działalności i natychmiastowe umożliwienie użytkownikom połączeń głosowych i video.

The Daily straciło w Q1

Korporacja informacyjna The Daily, wydawca jedynego cyfrowego dziennika wyłącznie na iPady, poinformował właśnie o stracie dziesięciu milionów dolarów w pierwszym kwartale 2011.

Straty AOL coraz większe

AOL wciąż traci kolejnych subskrybentów, a wpływy z reklam maleją. Firma poinformowała, że w stosunku do pierwszego kwartału 2010 zysk spadł o 86%.

TECH

Sony zbroi się przeciwko hakerom

Sony nie zamierza patrzeć bezczynnie jak hakerzy plądrują ich usługi i właśnie zatrudniło zewnętrznych śledczych i prawników, którzy mają oczyścić sieć firmy i złapać odpowiedzialnych za ataki. Na liście płac Sony znalazła się m.in. firma Data Forte, którą prowadzi były agent służb specjalnych USA.

Nowe narzędzie w Google Analytics

Google zapowiedział dodanie nowego narzędzia do Analytics. Jego zadaniem będzie śledzenie tempa ładowania się stron, co ma w znaczący sposób pomóc developerom w optymalizacji swoich serwisów.

SOCIAL MEDIA

Google ujawnił nową wtyczkę do Chrome

Google wypuścił ostatnio filmik "Dear Sophie" reklamujący przeglądarkę Chrome. Można na nim zaobserwować nowy przycisk "+1", który został zapowiedziany już jakiś czas temu. Wiele zatem wskazuje, że zobaczymy go w kolejnej wersji przeglądarki. Jednak jeszcze nie do końca jest jasne, jakie będą jego funkcjonalności.

STARTUPY

Likester śledzi najbardziej "lajkowane" strony

Od czasu kiedy Facebook dodał guzik "lubię to" minął już rok, a zdążyły go zaimplementować setki tysięcy stron. Serwis Likester wyszukuje i pokazuje co dostało najwięcej "lajków"