Standard NetWatch

AT&T przejmuje T-Mobile... Twitter rozszerza swoje wpływy na rynku biznesowym... Facebook wykupił startup Snaptu... MyPad hitową aplikacją na iPada... Netflix ma pomysł na dodanie kolejnych treści...

MOBILE

AT&T przejmuje T-Mobile

AT&T, gigant amerykańskiej telekomunikacji, przejmuje T-Mobile USA, czwartego największego operatora na tamtejszym rynku. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, AT&T będzie największym operatorem w Stanach.

SOCIAL MEDIA

Twitter rozszerza swoje wpływy na rynku biznesowym

Już prawie 20% małych firm w Stanach Zjednoczonych używa Twittera jako narzędzia do marketingu. W przeciągu roku udział rynkowy platformy do mikroblogowania wzrósł dwukrotnie.

Facebook wykupił startup Snaptu

Facebook nie zwalnia kroku. Jak podał blog izraelskiego startupu Snaptu, firma została wykupiona przez Facebooka. Szczegóły umowy nie zostały podane, ale podobno kwota zakupu oscylowała wokół 70 milionów dolarów.

MyPad hitową aplikacją na iPada

MyPad, aplikacja społeczościowa na iPada, zdobywa coraz większe uznanie. Cole Ratias, współtwórca aplikacji, powiedział, że pobrano ją już ponad 3 miliony razy. Jej popularności nie zaszkodziła nawet konieczność zmiany nazwy (wcześniej nazywała się Facepad).

INTERNET

Netflix ma pomysł na dodanie kolejnych treści

Netflix właśnie wpadł na kolejny pomysł na dodanie nowych treści do swojej oferty. Miałoby to być produkcje telewizyjne, które zostały anulowane. Z pewnością jest to dobra wiadomość dla fanów niektórych seriali, które nie dostały szansy lub zostały zdjęte z anteny.