Standard NetWatch

GoldenLine z opłatami i lepszą wyszukiwarką... Walentynki w sieci. Portale randkowe przeżywają oblężenie... Wirtualna Przymierzalnia: augmented reality w Polsce... Piramidy finansowe w internecie... Chiny drugą gospodarką świata - wyprzedziły Japonię... Zynga szuka finansowania. Wyceny: 7-9 mld dol... Em­pik nie re­zy­gnu­je z zaku­pu Mer­li­na... Empik i Merlin: zakazane małżeństwo...

SOCIAL MEDIA

GoldenLine z opłatami i lepszą wyszukiwarką

Polski serwis społecznościowy GoldenLine wprowadza opłaty dla sektora B2B. W ramach kont płatnych, headhunterzy otrzymują dostęp do nowego produktu - zaawansowanej wyszukiwarki kandydatów.

Walentynki w sieci. Portale randkowe przeżywają oblężenie

Portale randkowe przeżywają oblężenie, sklepy internetowe liczą zyski. A internauci uznają święto zakochanych za kiczowate, ale kupują drogie prezenty i płacą.

INTERNET

Wirtualna Przymierzalnia: augmented reality w Polsce

Technologia rozszerzonej rzeczywistości po raz pierwszy pojawiła się w porównywarce cen. Serwis Tanio.pl umożliwia klientom "przymierzanie ubrań" przy użyciu kamery internetowej.

Piramidy finansowe w internecie

W internecie masowo pojawiają się propozycje udziału w piramidach finansowanych. Chociaż za organizowanie i kierowanie systemem tzw. sprzedaży lawinowej grozi nawet osiem lat więzienia, wciąż tworzone są gry. Mimo że mechanizm oszustwa jest zawsze ten sam, ciągle też znajdują się naiwni, którzy dają się skusić obietnicą łatwego zysku.

BIZNES

Chiny drugą gospodarką świata - wyprzedziły Japonię. A kiedy USA?

Chiny oficjalnie wyprzedziły Japonię jako druga największa gospodarka na świecie. Z opublikowanych w poniedziałek przez Tokio danych wynika, że japońskie PKB wyniosło na koniec 2010 roku 5,474 bln dol. W tym samym czasie PKB Chin było bliskie 5,8 bln dol.

Zynga szuka finansowania. Wyceny: 7-9 mld dol.

Twórca takich gier jak "FarmVille" czy "CityVille" rozmawia z potencjalnymi inwestorami o pozyskaniu 250 mln dol. - podaje dziennik "The Wall Street Journal". Według nieoficjalnych informacji Zynga wycenia się na 7-9 mld dol.

EMPIK - MERLIN

Em­pik nie re­zy­gnu­je z zaku­pu Mer­li­na

NFI Em­pik Me­dia&Fa­shion (EM&F), wła­ści­ciel skle­pu Em­pik.com, ogłosi dziś oficjal­nie, że od­wo­łu­je się od de­cy­zji za­ka­zu­ją­cej mu prze­ję­cia Mer­li­na - dowie­dział się "Par­kiet"

Empik i Merlin: zakazane małżeństwo

"UOKiK sprzeciwił się przejęciu Merlina przez Empik. Urząd bardzo rzadko oponuje w sprawie fuzji i przejęć, dlatego decyzja odmowna wywołała zdziwienie. Ale dla osób znających rynek, nie była żadnym zaskoczeniem" - mówi Marcin Przasnyski, StockWatch.pl.